Remonty dróg na Józefce. Dokumentacja projektowa już gotowa

Remonty dróg Jesiennej, Ustronnej, Stawowej, Chabrowej, Groszkowej, Konwaliowej i Kościelnej powoli stają się faktem. Piekary Śląskie mają już przygotowaną pełną dokumentację projektową i pozwolenie na budowę.

Stawowa

Jak zapowiadają władze miasta Piekary Śląskie, żeby zrealizować całą inwestycję brakuje jedynie podpisania umowy na dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład oraz ogłoszenia przetargu.

Przypomnijmy, że dzięki dofinansowaniu zostanie zbudowana nawierzchnia wraz z odwodnieniem na Józefce w ulicach: Jesienna, Ustronna, Stawowa, Kościelna, Chabrowa, Konwaliowa, Groszkowa. Zakres prac to budowa nawierzchni dróg, chodników, poboczy oraz odwodnienia.

– Jeśli chodzi o harmonogram prac to mam nadzieję, że przetarg ogłosimy jeszcze w tym roku, a w przyszłym cała inwestycja zostanie zrealizowana – zapowiada Krzysztof Turzański, wiceprezydent miasta.

Ulica Radzionkowska doczeka się remontu

Dzięki środkom rządowym pozyskanym z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład zostanie wyremontowana także ulica Radzionkowska. Jak zapowiada piekarski magistrat, aktualnie kończą prace projektowe związane z tą inwestycją. Pozwolenie na budowę Piekary Śląskie mają uzyskać w grudniu.

Tak naprawdę będzie to nie tyle remont, co budowa zupełnie nowej drogi – zapowiada Krzysztof Turzański. Powstanie nowa jezdnia, chodnik, ścieżka rowerowa i utwardzone pobocze, a także oświetlenie. To będzie metamorfoza podobna do tej, jaką przeszła ulica Brynicka w Kozłowej Górze – dodaje.

Budowa drogi ma nastąpić w 2022 roku.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

00ilum

Piekary Śląskie przygotowują się do Świąt.

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

1bo jpg

Najciekawsze projekty piekarskiego Budżetu...

Metropolia gzm

Autobusy metropolitalne ruszą już 8 maja....

Szarlej

Piekary Śląskie – Szarlej: co łączy piekarską...

Konewka kwiaty

Ruszył program „Moja Woda”. Uzyskaj...