Remont ulicy Bytomskiej w Piekarach Śląskich

Część jednej z głównych ulic w Piekarach Śląskich doczeka się nowej nawierzchni. Już w drugim tygodniu września rozpocznie się remont ulicy Bytomskiej.

źródło: UM Piekary Śląskie

Jedyna droga prowadząca na Urazówkę, do Kauflandu czy McDonalds. Główna ulica Szarleja i Centrum. Setki kierowców każdego dnia mają do pokonania właśnie Bytomską. I choć stan drogi nie jest jeszcze najgorszy (wiemy jak potrafią wyglądać polskie jezdnie), miasto wyszło na przeciw potrzebom mieszkańców i przejezdnych. Na razie odnowiony zostanie fragment od ronda Julian do skrzyżowania z Wyszyńskiego i Karola Miarki.

Koszt remontu to ponad 611 tys. w tym 285 tys. z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii!

Koniec problemów?

Jazda ulicą Bytomską, szczególnie z perspektywy zawieszenia do przyjemnych nie należy. Od ronda aż do przystanku Szarlej Szpital napotkać można liczne koleiny, ubytki, nierówności czy dziury. Na samym skrzyżowaniu nie jest lepiej... Dzięki gruntownej przebudowie pół-kilometrowego odcinka komfort jazdy ulegnie sporej poprawie. Remont obejmie także skrzyżowanie.

Zmiany na drodze

Jak podaje miasto, wszystkie wysepki z wyjątkiem tej przy światłach - zostaną zlikwidowane. Ostatnim etapem pac ma być wybudowanie nowej zatoki autobusowej na wysokości Kauflandu.
Największą nowością będzie możliwość (w kierunku Bytomia) jazdy prosto z dwóch pasów na rondzie. Dotychczas pozwalał na to tylko środkowy, prawy był przeznaczony do zjazdu na teren marketu.

Jeszcze w tym roku!

Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów firmie wykonującej zlecenie - prace mają zakończyć się 31 października 2021. Podczas działań ruch będzie odbywał się dwoma zwężonymi pasami.

Przypominamy, że w tej części miasta realizowana jest także inna inwestycja drogowa, o której pisaliśmy tutaj. Nowa nawierzchnia na Bytomskiej i powstająca nowa droga na Szarlej z całą pewnością wpłyną na jakość komunikacji w Piekarach Śląskich.

Subskrybuj piekary.info

google news icon