Remont tunelu rzeki Szarlejka. Ekspertyza wykazała, że może się zawalić

Sława Umińska-Duraj ogłosiła przetarg na remont tunelu Szarlejki. Ekspertyza, która została przeprowadzona na tym obiekcie wykazała, że w przypadku nie podjęcia prac renowacyjnych, tunel mógłby ulec zawaleniu.

fot. czytelnik
272926132 5007969509246847 383789283911420510 n

Mieszkańcy od dłuższego czasu apelowali o zabezpieczenie tunelu Szarlejki, który na pierwszy rzut oka wydawał się być w nienajlepszym stanie i może powodować bezpośrednie niebezpieczeństwo.

- Pisaliście o kwocie 5mln na zabezpieczenie Szarlejki, rozwińcie może ten wątek... wzdłuż ul. Kanałowej brakuje ogrodzenia przy korycie Rzeki, za ścianą jest przedszkole... bezpieczeństwo chyba powinno być ponad wszystko - pisał na naszym portalu jeden z czytelników.

Ponad kilometr tunelu zostanie zabezpieczony

Prezydent Piekar Śląskich ogłosiła, że przetargiem zostanie objęty cały tunel, który jest podzielony na trzy odcinki. Projekt zawiera opracowania kompletnej i kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniami, zgłoszeniami, ekspertyzami, obliczeniami, inwentaryzacją, badaniami oraz pozostałymi elementami wskazanymi w umowie.

Rozpocznie się od wlotu przy ulicy Kanałowej - razem z wejściem, kratami i pomostem, a zakończy na wylocie w rejonie nasypu kolejowego na przedłużeniu ul. Józefa Janty wraz z mostem drogowym w ciągu ul. Szpitalnej.

- Długości poszczególnych odcinków wynoszą odpowiednio: 1 – ok. 508 m, 2 – ok. 604 m, 3 – ok. 59 m. Łącznie przedmiotem zamówienia w zakresie prac projektowych objęty jest cały tunel (kanał) rzeki Szarlejki o długości ok. 1.171 m oraz most drogowy w ciągu ul. Szpitalnej na rzece Szarlejce, stanowiący jego integralną część - tłumaczy Umińska-Duraj.

W treści zamówienia przetargu znajdzie się naprawa i remont mostu drogowego przy ul. Szpitalnej na Szarlejce, o długości 14 m oraz szerokości 9m oraz naprawy pozostałej części tunelu.

Ofertę można złożyć do 3 marca br. Treść przetargu jest dostępna na stronie internetowej.

Subskrybuj piekary.info

google news icon