Remont szkoły specjalnej w Piekarach Śląskich

Obecnie trwają prace dotyczące remontu szkoły specjalnej, która przeniosła się do dawnego Gimnazjum nr 1. Uczniowie Zespołu Szkół im. Grzegorzewskiej zyskają dużo większą, bezpieczną przestrzeń. Co obejmuje remont?

Remont szkoły specjalnej

W szkole zostaną wymienione okna, drzwi i oświetlenie. Przebudowie ulegną również instalacje: elektryczna i ogrzewania. Budynek zostanie również poddany termomodernizacji. Obiekt nie będzie już straszyć swoim wyglądem – zyska nowe, kolorowe mury, które będą się wpisywać w klimat Osiedla Wieczorka. Nowy wizerunek szkoły sprawi, że dzieci będą chodzić do niej z ochotą.

Miasto inwestuje w placówki edukacyjne

- Konsekwentnie realizujemy przyjęty program i poprawiamy jakość naszych placówek edukacyjnych. Przed nami jeszcze wiele pracy, ale efekty są coraz bardziej widoczne. Z każdym kolejnym remontem, z każda inwestycją będzie lepiej – wspomina na swoim blogu Krzysztof Turzański, wiceprezydent miasta Piekary Śląskie.

We wrześniu zostało otwarte wyremontowane boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół nr 1. Inwestycję zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego, a jej koszt to niemal 400 tys. zł. Kolejną odnowioną placówką jest Przedszkole nr 5. Mury przedszkola zostały ozdobione kolorowymi wizerunkami zwierząt, które zachęcają najmłodszych do wejścia. Zmianom uległo też Przedszkole nr 8 zostały odnowione sale, łazienki i podłogi, a Przedszkole nr 11 doczekało się termomodernizacji.

fot. krzysztofturzanski.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

1przedsz

Metamorfoza Przedszkola nr 11

Przedszkole remont 1

Remontują przedszkole nr 5. Jak wygląda teraz?

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

1 Harcerska

Utrudnienia w ruchu – przebudowa DK 94 w toku

1wiadukt

Weekendowe utrudnienia na drodze – ruch...

Kosze

Czy radna Agnieszka Skotarek oszukuje na...

13

Nowa nawierzchnia na DW 9111