Remont Szkoły Podstawowej nr 13. Placówka nabrała nowych kolorów

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich została odmalowana. Dotychczas renowacje objęły termomodernizację oraz przebudowę budynku. Tym razem w malowaniu pomogli rodzice oraz pracownicy szkoły.

Prace malarskie rozpoczęły się na terenie szkoły we wrześniu 2021 roku. Odnowionych zostało większość ścian sali lekcyjnych oraz korytarzy. W akcji wzięli udział nie tylko konserwatorzy, ale także rodzice i nauczyciele. Dotąd szare i monotonne farby zostały zamienione w barwne i przyciągające wzrok malowidła.

- Nasze placówki edukacyjne zmieniają się z każdym rokiem. Jednak remonty to nie tylko termomodernizacje i przebudowy za miliony, ale czasem też mniejsze zmiany. Takie właśnie mają miejsce w Miejska Szkoła Podstawowa Nr 13 w Piekarach Śląskich, gdzie personel szkoły, przy wydatnym wsparciu rodziców postanowił nieco odnowić ściany klas lekcyjnych - czytamy w komunikacie miasta.

Uczniowie lepiej czują się w szkolnych murach

Dzięki odświeżeniu ścian uczniowie lepiej czują się w szkole. Chętniej wychodzą na odnowione, kolorowe korytarze podczas przerw. Jak wyjaśnia nam Bogusława Hanzel, inicjatywę odmalowania szkoły wsparli rodzice.

- Pomagali nam przy malowaniu szkoły. Zasponsorowali materiały, w tym np. farby i dołączyli się do prac remontowych - tłumaczy Bogusława Hanzel, dyrektor SP nr 13 w Piekarach.

Bogusława Hanzel opisuje, że w świetlicy powstały baśniowe rysunki, które wykonywali pracownicy szkoły pod nadzorem kierownika świetlicy. W sali muzycznej wyklejona zostały ornamenty - nutki, zgodnie z tematyką sali oraz najnowsza zmiana, czyli ornamenty roślinne na korytarzu. Dyrektor dodaje, że najprawdopodobniej w trakcie ferii wymienione w niektórych salach zostaną drzwi, a część sal zostanie wytapetowana.

Subskrybuj piekary.info

google news icon