Remont dróg w mieście za 25 milionów złotych. Wśród długiej listy renowacji ulica Radzionkowska

Dobra wiadomość dla piekarskich kierowców. Już wkrótce w mieście zostaną przeprowadzone remonty dróg o łącznej wartości 25 milionów złotych. Wśród długiej listy renowacji znalazła się ulica Radzionkowska.

fot. Krzysztof Turzański
Remont Radzionkowskiej Piekary

Po dłuższym czasie przerwy spowodowanym długotrwałymi procedurami, konkursami, projektami oraz przetargami miasto wychodzi naprzeciw poważnym remontom dróg. Pierwszy z nich ma rozpocząć się już za nieco ponad miesiąc. Mowa tu o ulicy Radzionkowskiej. Oferta została wyceniona na 10 mln 600 tys. złotych. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana za miesiąc i również wtedy zostanie przekazana do budowy.

- Droga będzie szersza, równa, z chodnikiem, ścieżką rowerową i oświetleniem. Możemy w jej przypadku mówić o budowie, a nie remoncie, bo zostanie położona na nowo. Warto było tyle czekać - komentuje Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta Piekar.

Kilkanaście dróg z nową nawierzchnią

Oprócz głównej inwestycji jaką jest ulica Radzionkowska, remont odbędzie się na ul. Darwina i Jasnej. Łączny koszt renowacji wyniesie ponad 4,5 mln. Drogi te do tej pory były tylko częściowo utwardzone.

Ważną częścią remontu będzie rejon ulicy Kawalca i wchodzące w jego skład: Józefka, Stawowa, Kościelna, Chabrowa, Konwaliowa i Groszkowa. Drogi te nie były utwardzone, a mieszkańcy od lat narzekali na ich stan oraz na uszkodzone amortyzatory. Wykonawca wycenił remont Kawalca na 2,7 mln zł, a pozostałych dróg na łączną kwotę 4 mln 435 tys. zł.

- Środki te otrzymaliśmy z programu Nowy Ład. Dzięki nim jesteśmy w stanie wyremontować kompleksowo wszystkie te drogi. Miasto było przygotowane na wydatek 27 mln, jednak w przetargu wpłynęło 13 ofert na kwotę 24,5 mln, wobec czego miastu udało się zaoszczędzić - dodaje Turzański.

Zastępca prezydenta podkreśla, że szczególne podziękowania należą się poseł Dorocie Tobiszowskiej, która przygotowała wnioski i pozyskała środki.


Subskrybuj piekary.info

google news icon