Rekord zakażeń w województwie śląskim. Jak wygląda sytuacja w Piekarach Śląskich?

Przyrosty dobowe osób zakażonych koronawirusem nadal są bardzo wysokie. Dziś padła rekordowa liczba dla województwa śląskiego. Jak wygląda sytuacja w naszym mieście?

1covid

Dziś stwierdzono aż 3942 nowych przypadków zakażeń COVID-19 w województwie śląskim. Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bytomiu opublikowała nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem w naszym mieście. Wynika z nich, że w ciągu doby stwierdzono w Piekarach Śląskich 7 nowych zakażeń. Na dzień raportu liczba osób poddanych kwarantannie w Piekarach Śląskich wynosi 969. Obecnie pod nadzorem pod nadzorem epidemiologicznym w naszym mieście znajduje się 1149 osób, a 8 pacjentów chorujących na COVID-19 przebywa w szpitalu. Od początku pandemii, w Piekarach Śląskich zachorowało 568 osób.

Koronawirus w Polsce

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby odnotowano 27 086 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W ciągu doby wykonano 82,95 tys. testów. Z powodu COVID-19 zmarło 58 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 387 osób.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

3 SZPIT

W piekarskim szpitalu powstał oddział covid...

Obiekt już wygląda imponująco

162 nowych zachorowań na COVID-19 w naszym...

Koronawiruspiekary

Śląsk ponownie z największą liczbą osób...

567

Rekord zakażeń w Polsce. Jak wygląda sytuacja w...

1maski

Raport COVID-19 - 19 października 2020

Roksanao

Raport COVID-19. Sytuacja w Piekarach Śląskich...

Krisss

Krzysztof Turzański na kwarantannie. Miał...