Reakcja policjanta po służbie wobec włamywacza

Policjantem jest się przez całą dobę. To nie praca, a służba. Te słowa mają pokrycie w zachowaniu piekarskiego policjanta, który zareagował, gdy młody mężczyzna próbował włamać się do sklepu spożywczego.

POLICJA123

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 30 na 31 października na ulicy Szkolnej w Bytomiu. Mieszkający nieopodal policjant z Wydziału Kryminalnego piekarskiej komendy usłyszał niepokojący dźwięk tłuczonego szkła. Od razu podszedł do do okna swojego mieszkania i zauważył młodego mężczyznę, który próbował włamać się do sklepu spożywczego. Funkcjonariusz, chociaż po służbie, postanowił niezwłocznie zareagować. O całym zdarzeniu poinformował odpowiednie służby. Przybyli na miejscu policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 24-letniego mieszkańca Bytomia, który wybił szybę w sklepie spożywczym, następnie miał zamiar się do niego włamać. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Piekarski policjant udowodnił, że bycie funkcjonariuszem to coś więcej niż praca w wyznaczonych z góry godzinach – to nieustająca służba społeczeństwu. Jeśli jesteś świadkiem niepokojącego zdarzenia, nie bądź obojętny i zawiadom o tym odpowiednie służby.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Koniec z upomieniami. Policja wstawia mandaty za brak maseczki

Koniec z upomieniami. Teraz będą mandaty za brak maseczek

Kierowca

Plaga pijanych kierowców. Zakrapiany weekend w Piekarach

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

1bezdomni

Zima = widmo śmierci dla osób bezdomnych. Nie...

0podpalacz

Seryjny podpalacz złapany! Podłożył ogień m.in....

2wypadek

Jechał bez uprawnień - wylądował w rowie

1 ALKOMAT

Piątek 13. mógł być tragiczny w skutkach –...