Raport COVID-19 - 19 października 2020

Najnowszy raport o sytuacji na terenie województwa śląskiego nie napawa optymizmem. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 685 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Jak wygląda sytuacja w Piekarach Śląskich?

1maski

Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bytomiu opublikowała najnowsze dane dotyczące liczby nowych zachorowań w naszym mieście. Z nowego raportu wynika, że w ciągu minionej doby wynik pozytywny stwierdzono u 11 osób, z czego 2 przebywają w szpitalu. Obecnie pod nadzorem epidemiologicznym w Piekarach Śląskich znajdują się 54 osoby, a łącznie 4 wymagają hospitalizacji. Od początku pandemii, w naszym mieście zostało zakażonych 368 osób.

Koronawirus w Polsce – szpitale na granicy wydolności

Dzisiaj w Polsce stwierdzono 7482 nowe przypadki osób zakażonych koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, a w wyniku współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 36 osób. Od początku pandemii w Polsce na koronawirusa zachorowało 183 248 osób, a zmarło 3 614. Polskie szpitale w niedługim czasie, przy tak dużej liczbie dziennych zachorowań mogą stracić wydolność.

17 października na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego ruszyły prace na Stadionie Narodowym w Warszawie, które mają zmienić go w szpital tymczasowy dla osób z COVID-19. Szpital zapewni 500 miejsc, z czego 50 łóżek OIOM-owych, możliwa tam będzie również tlenoterapia. Rząd przewiduje zaadaptowanie takiej infrastruktury w różnych miejscach w Polsce na potrzeby stworzenia tymczasowych szpitali dla osób chorych na koronawirusa.

Subskrybuj piekary.info

google news icon