Rajd pod Kopcem samochodów RC. Rywalizowało 41 zawodników

Emocje sięgały zenitu! 41 zawodników z różnych zakątków Śląska zmagało się 12 lipca w Rajdzie pod Kopcem Wyzwolenia swoimi zdalnie sterowanymi samochodowymi modelami.

Fot

Jak relacjonują organizatorzy wydarzenia, na rajdzie już po raz kolejny w tym sezonie dopisała rekordowa frekwencja. Aż 41 zawodników wzięło udział w tegorocznych zawodach.

- Na rampie startowej pojawiło się 14 „juniorów” oraz 22 zawodników klasy „WRC”. Rywalizacja pomimo dużej liczby startujących zawodników przebiegła bardzo sprawnie, a pogoda pozwoliła nam rozegrać 8 odcinków specjalnych - czytamy na stronie Śląskiej Ligii Rajdowej RC.

W klasie JUNIOR zwycięzcą został Jaś Mostowik kierujący Peugeotem 306 Maxi. Co ciekawe, zajął również 8 miejsce w klasyfikacji generalnej. Zacięta walka o drugie miejsce toczyła się przez cały rajd aż do 7 odcinka specjalnego, gdzie srebro zapewniła sobie Agnieszka Machała w Alfie Romeo 2000 GTAm. Na trzecim miejscu uplasował się Oliwier Grabowski (Subaru Impreza WRC).

Klasyfikacja generalna

Emocji nie brakowało również w zmaganiach w klasyfikacji generalnej. Walka o podium toczyła się od samego początku między pięcioma zawodnikami. Niestety pechowe awarie w trakcie rajdu zmusiły dwóch pretendentów o podium - Wojtka Firlita (Hyundai i20 Coupe WRC) i Piotrka Buckiego (VW Polo R5) do walki o lokaty 4-6.

Drugi stopień podium zdobył Patryk Kuźma jadący Hyundaiem i20 Coupe WRC. Miał najlepszy czas ostatniego odcinka, tym zapewniając sobie drugie miejsce. Najniższy stopień podium (ze stratą 6.07s do miejsca drugiego) wywalczył Jarek Mostowik w Peugeocie 306 Maxi.

Wygrał Hyundaiu i20 Coupe WRC

Pewnym wygranym został Michał Machała w zielonym Hyundaiu i20 Coupe WRC, który po objęciu prowadzenia w klasyfikacji generalnej na trzecim odcinku specjalnym nie oddał go już do końca rajdu. Przewaga Michała wyniosła 19.352s.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w imprezie. Gratulujemy zawodnikom, którzy startują od początku sezonu i pierwszy raz wdarli się do top 15 (Marek Piskorek, Rafał Kęsek), a nawet do top 10 (Jakub Fojcik). Witamy też na pokładzie wszystkich debiutantów i mamy nadzieję na rywalizację na kolejnych rundach! - informują organizatorzy.