Radny złożył wniosek o naprawę barierek pod MSP11. Stare znikną, jednak na nowe trzeba poczekać

Bezpieczeństwo pieszych, a przede wszystkim dzieci - zależy w dużym stopniu od poziomu wiedzy na ten temat oraz od odpowiedzialności kierowców. Ważne jest także odpowiednie zabezpieczanie terenu. Zwłaszcza przy szkołach.

Stare barierki

Ostatni dzwonek i pędem do domu. Wiele dzieci, w ferworze zabawy czy pośpiechu - ma w zwyczaju wybiegać na drogę bez wcześniejszego sprawdzenia zagrożenia. Przed niebezpiecznymi sytuacjami mają chronić barierki, budowane w pobliżu przejść dla pieszych przy szkołach.

Taka forma zabezpieczenia znajduje się także pod Miejską Szkołą Podstawową nr 11 w Piekarach Śląskich. Stan barierek na skrzyżowaniu ul. Konstytucji 3-Maja i Śląskiej jest w bardzo złym stanie. W swoim wniosku skierowanym do miasta, na problem zwrócił uwagę radny Mariusz Kempys.

Bezpieczeństwo uczniów jedenastki i nie tylko

W swoim wniosku zwrócił on uwagę, że barierki w takim stanie - mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia pieszych. Chodzi w szczególności o najmłodszych uczniów podstawówki. Wniosek w tej sprawie został złożony na przełomie września i października.

Nowe barierki przy MSP11

Zgodnie z deklaracją prezydent Sławy Umińskiej Duraj - stare, zniszczone barierki zostaną zlikwidowane do końca tego października. Kiedy w ich miejscu pojawią się nowe?

Ze względu na ograniczenia budżetowe, nowe zabezpieczenia powstaną pod szkołą na początku przyszłego roku, gdy tylko pozwoli na to pogoda.

Działania profilaktyczne

Barierki to dodatkowa forma ochrony. W całym mieście, zwłaszcza w szkołach - odbywają się cykliczne akcje edukacyjne, które mają podnieść świadomość pieszych. Pod szkołami prowadzone są także częstsze kontrole policyjne. Wszystko po to, by zapewnić wysoki stopień bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom Piekar Śląskich.

Subskrybuj piekary.info

google news icon