Radny wraz z młodzieżą wyczyścili przystanki z resztek plakatów. "Przepraszamy za smugi"

Radny Daniel Pliszka razem z grupą młodzieży postanowili oczyścić przystanki komunikacji miejskiej z wywieszonych plakatów. Przez kilka godzin społecznicy zdrapali ponad 30 przystanków na terenie miasta.

Piekarskie przystanki komunikacji miejskiej w czwartek, 28 lipca zostały wyczyszczone z pozostałości po kleju i plakatach, które od wielu miesięcy bezprawnie wywieszone były na szybach. Z uważnością od dłuższego czasu przyglądał się im Radny Rady Miasta - Daniel Pliszka, który postanowił zwrócić się z prośbą o pomoc do Młodzieżowej Rady Miasta.

Młodzież chętnie pomogła przy czynie społecznym

- Widziałem jak wyglądają przystanki od dłuższego czasu. Myślałem, że osoby odpowiedzialne za oklejanie ich plakatami zostały zobligowane do posprzątania pozostałości po kleju. Niestety tak się nie stało. Dlatego mając wolny dzień w pracy, postanowiłem napisać do Młodzieżowych Radnych i poprosić o pomoc. Odzew był natychmiastowy. Uzgodniliśmy miejsce i czas zbiórki - tłumaczy Daniel Pliszka.

Radny we własnym zakresie zakupił 12 sztuk specjalnych skrobaków do szyb, 10 butelek benzyny ekstrakcyjnej, 5 szpachli, 10 wymiennych ostrzy oraz ścierki. W ciągu 5 godzin zostało wyczyszczonych 30 przystanków na terenie miasta, m.in. w: Kozłowej Górze, Brzozowicach, Brzezinach i Dąbrówce Wielkiej.

Do akcji dobrowolnie zgłosiła się grupa młodzieży, w tym: Denis Dąbrowski, Szymon Drewniok, Patrycja Nowosielska, Nadia Banasiak, Dominika Kremer, Julia Haber oraz Julia Puśledzka. - Podczas prac mieszkańcy rozmawiali z nami i cieszyli się, że piekarska młodzież aktywnie działa nawet w wakacje. Pojawiały się również komentarze, że robimy to za karę, ale szybko dementowaliśmy je tłumacząc o co chodzi - dodaje radny.

Bezwzględny zakaz klejenia plakatów

Pliszka wyjaśnia, że organizując akcję, zapomniał o zakupie środków do czyszczenia szyb. Jednak dodaje, że smugi w najbliższych dniach zostaną usunięte.

- Tak, wiemy przystanki mają teraz smugi, niestety nie pomyśleliśmy o zabraniu wiadra z wodą i płynem do szyb. Na dniach zostanie to umyte, ważne że pozostałości po plakatach zniknęły.

Radny i grupa młodzieży zwróciła się z prośbą do mieszkańców Piekar Śląskich o nieprzyklejanie plakatów na wiatach autobusowych. Na przystankach obowiązuje zakaz naklejania plakatów i ogłoszeń.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Piekarska Wymiana Ciepła

Wieszak "Piekarskiej Wymiany Ciepła" już naprawiony

Odsłonięcie tablicy Gabrieli Kossakowskiej

W Piekarach Śląskich upamiętniono Gabrielę Kossakowską

Lodówka społeczna stanie w Piekarach

Przy piekarskim urzędzie miasta stanie lodówka społeczna

Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku 2022

Piekarzanie na Międzynarodowej Olimpiadzie Seniorów

Piekary Śląskie, bieg charytatywny

Biegamy dla Olka. Charytatywne wyzwanie sportowe

Rodzinne Ogrody Działkowe Radość w Katowicach

Milion złotych dla działkowiczów ze Śląska!

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie