Radny Piotr Papaja zakażony koronawirusem

Epidemia koronawirusa szaleje. Kolejną osoba zakażoną okazał się piekarski radny – Piotr Papaja. Mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu, w Katowicach.

134 papaja

Wczoraj na facebook’owej stronie PiS Piekary Śląskie, został opublikowany post, że Piotr Papaja jest zakażony koronawirusem. Radny ze względu na pogarszający się stan zdrowia został przewieziony do szpitala w Katowicach.

Piotr Papaja podczas czwartkowej sesji Rady Miasta dość kontrowersyjnie skomentował strajki kobiet. Zaapelował wtedy do komendanta policji, aby ten nie dopuszczał do protestów na ulicach miasta, bo są całkowicie nielegalne. Konstytucja i stanowisko policji było jednak zgoła odmienne. Piekarski radny nie uczestniczył w strajkach kobiet, które są potencjalnym ogniskiem zakażeń COVID-19, a mimo to został zarażony. Jak widać nie znamy miejsca, ani godziny momentu, w którym może dojść do zakażenia.

Koronawirus w Polsce

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby odnotowano 15 578 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W województwie śląskim testy dały wynik pozytywny u 1362 osób. W ciągu doby wykonano ponad 65 tys. testów.

fot. PiS Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon