Radny Piekar Śląskich, Mateusz Targoś, zastępcą prezydenta Mysłowic

Zaszły spore zmiany na najwyższych szczeblach władzy w Mysłowicach. Związek z tym ma piekarski radny – Mateusz Targoś, który objął stanowisko II zastępcy prezydenta Mysłowic. Kto w takim razie zajmie wolny wakat w Radzie Miasta Piekary Śląskie?

Mateusz targos

32-letni Mateusz Targoś był radnym w Radzie Miasta Piekary Śląskie. Nowy zastępca prezydenta Mysłowic należał do Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość Rady Miasta Piekary Śląskie. Oprócz tego był członkiem Komisji Rady Miasta Piekary Śląskie: Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Edukacji, Kultury i Sportu. Mateusz Targoś był również doradcą wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka. Absolwent Politechniki Śląskiej na kierunku zarządzenia. Jest specjalistą w zakresie zarządzania kadrami w administracji publicznej.

Dotychczas miał przyjemność współpracować z parlamentarzystami oraz ministrami. Mateusz Targoś wykładał marketing polityczny na Uniwersytecie Śląskim. Był również koordynatorem ds. łączności i komunikacji podczas Szczytu Klimatycznego ONZ COP 24. Ukończył Szkołę Liderów Politycznych, która jest organizowana przez Fundację Szkoła Liderów w Warszawie. 32-latek jest absolwentem Akademii Liderów Rzeczypospolitej.

II Zastępca Prezydenta Miasta Mysłowice

Mateusz Targoś został powołany przez prezydenta Dariusza Wójtowicza na stanowisko II Zastępcy Prezydenta Miasta Mysłowice. 32-latek objął miejsce po Marcie Jabłczyńskiej, która otrzymała stanowisko sekretarza miasta. Mateusz Targoś będzie odpowiedzialny w urzędzie za takie wydziały jak: architektura, budownictwo, geodezja, gospodarka nieruchomościami, infrastruktura miejska i ochrona środowiska, edukacja oraz zdrowie i sprawy społeczne.

Kto wypełni lukę w Radzie Miasta Piekary Śląskie?

Objęcie stanowiska II zastępcy prezydenta Mysłowic przez Mateusza Targosia spowodowało, że jego mandat radnego w Radzie Miasta Piekary Śląskie wygasł. Miejsce 32-latka zajmie osoba, która uzyskała największa liczbę głosów z tej samej listy wyborczej co Mateusz Targoś. Biorąc pod uwagę listę wyborczą kandydatów ubiegających się o stanowisko radnego, mandat otrzyma najprawdopodobniej Stanisław Krauza, który zdobył 230 głosów w 3 okręgu.

fot. UM Mysłowice

Subskrybuj piekary.info

google news icon