Radny Maciej Czempiel okazał się niewinny. Jego akt oskarżenia wobec przedszkola okazał się prawdziwy

Wyrokiem sądu radny Maciej Czempiel okazał się niewinny. Sprawa dotyczyła złożonego aktu oskarżenia wobec właścicielki niepublicznego przedszkola, która zawyżała sumy dotacji wpisując fałszywe dane. Kwota opiewa na 300 tysięcy złotych.

FB Maciej Czempiel
Maciej Czempiel rozliczanie PITów

Rada Miasta Piekary Śląskie dwukrotnie w 2021 roku odrzuciła wnioski o przyznanie kolejnych dotacji dla niepublicznego przedszkola. Radny Maciej Czempiel swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi fałszywych dotacji podzielił się z jednym z piekarskich mediów. Dyrektorka placówka oskarżyła go o zniesławienie.

- Dyrektorka prawdopodobnie dane dzieci pozyskiwała w trakcie dni otwartych. Prawdopodobnie przy przedszkolu działał nielegalny klub dziecięcy, do którego uczęszczały dzieci nawet poniżej dwóch lat - wyjaśnia Czempiel. - Zdaniem prowadzącej przedszkole nie obowiązują ja limity wieku dzieci przyjmowanych do przedszkola.

Przypomnijmy, że dyrektorka piekarskiego przedszkola zawyżała liczbę dzieci uczęszczających do jej przedszkola. Dzięki dodatkowym maluchom w murach placówki można było uzyskać wyższe kwoty dotacji z miasta.

Radnemu groziła kara pozbawienia wolności

W związku z wypowiedzią publiczną dla mediów adwokat dyrektorki żądał dla Czempiela kary pozbawienia wolności, grzywny oraz zawieszenia w pełnieniu urzędniczego stanowiska.

Wyrokiem sądu radny okazał się niewinny, natomiast akt oskarżenia dotyczący wyłudzania pieniędzy poprzez nieprawidłowo wypełniane dokumenty przez dyrektorkę trafił do sądu - podejrzana nie przyznała się do zarzucanych jej czynów.

Dodatkowo radni poinformowani zostali, iż “wszczęte zostało śledztwo w sprawie zaistniałego z góry powziętego zamiaru wystawienia przez osobę uprawnioną poświadczających nieprawdę dokumentów złożonych do Urzędu Miasta w postaci comiesięcznych informacji o liczbie uczniów, wychowanków dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju w celu osiągnięcia korzyści majątkowej”

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

Łukasz Ściebiorowski kandydatem z Piekar

Wybory do Sejmu i Sentau - mamy kandydata z Piekar Śląskich

Krzysztof-Turzański-COVID

Wiceprezydent youtuberem. Zabrał głos na temat szczepień

Szczepionki są niezbędne w skutecznej walce z pandemią

Dyskryminacja niezaszczepionych? Absurdalna petycja

Europejskie Forum Przyszłości. Trzy dni emocjonujących debat.

Europejskie Forum Przyszłości. Sprawdź kiedy się odbędzie

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

Poseł Jerzy Polaczek

Poseł Jerzy Polaczek kolejny raz w szpitalu