Radny interpeluje w sprawie naprawy chodnika w centrum Piekar. Co na to Urząd Miasta?

Radny miejski Andrzej Wymysło złożył pismo dotyczące odnowienia infrastruktury dla pieszych przy ulicy Gen. Jerzego Ziętka. Znamy już odpowiedź Ratusza.

Tarnowskie Góry 2022 01 12 T120527 909

Co z remontem?

Wspomniane zadanie dotyczy odcinka ul. Ziętka od numeru 68 do 70. Radny proponuje, by w tym miejscu wymienić nawierzchnię chodnika.

Nawierzchnia asfaltowa, która została tam położona kilkadziesiąt lat temu, wielokrotnie naprawiana, znajduje się w fatalny stanie technicznym z licznymi dziurami i nierównościami. Stwarza ona zagrożenie dla poruszających się pieszych. Chciałbym zaznaczyć, że chodnik znajduje się przy jednej z głównych ulic miasta i korzysta z niego wielu mieszkańców - czytamy w interpelacji.

Andrzej Wymysło dodaje, że temat był poruszany już wcześniej, w 2018 roku.

- Nawierzchnia chodnika miała być wymieniona po wymianie sieci gazowej niskiego ciśnienia. Informuję, że sieć gazowa została wymieniona w 2021 r. - stwierdza radny.

Do pisma odniosła się prezydent Piekar Śląskich.

- Uprzejmie informuję, że wykonanie przedmiotowego remontu wymaga w pierwszej kolejności uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew, których systemy korzeniowe powodują jego niszczenie. Przeprowadzenie remontu będzie możliwe po uzyskaniu stosownej zgody na wycinkę oraz zabezpieczeniu środków w budżecie miasta - tłumaczy Sława Umińska-Duraj.

Jak czytamy w odpowiedzi, oznacza to, iż remontu chodnika możemy spodziewać się nie wcześniej niż w 2023 roku, chyba że udałoby się wcześniej zakończyć wspomniane procedury oraz zabezpieczyć potrzebne fundusze.

Subskrybuj piekary.info

google news icon