Radny Daniel Pliszka chce usunięcia miejsc parkingowych. Taki był apel mieszkańców

Radny Daniel Pliszka chce usunięcia miejsc parkingowych przy ul. Józefa Janty. Jak argumentuje we wniosku, w ten sposób odpowiada na sygnały mieszkańców.

Radny Daniel Pliszka chce usunięcia miejsc parkingowych przy ul. Józefa Janty

Radny Daniel Pliszka wystosował wniosek do Urzędu Miasta Piekary Śląskie z prośbą o usunięcie miejsc parkingowych, które zasłaniają przejście przez schody. Chce także, żeby zamontowano zjazd dla wózków.

– Odpowiadając na sygnały mieszkańców, uprzejmie zwracam się z prośbą o zamontowanie zjazdu dla wózków oraz usunięcie miejsc parkingowych zasłaniających przejście przez schody przy budynku na ulicy Józefa Janty 14. – czytamy we wniosku.

Radny we wniosku zamieścił także zdjęcia, które przedstawiają miejsca parkingowe do usunięcia.


Wspólnota nie planuje wykonania podjazdów dla wózków

Na wniosek Daniela Pliszki odpowiedziała prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj, która wyjaśnia, dlaczego miasto nie może zająć się tą sprawą.

Uprzejmie informuję, że działka, na której parkują samochody, stanowi własność prywatną – czytamy w piśmiePonadto informuję, że schody usytuowane na działce 2368/69 należą do Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Janty 14 oraz 16, która obecnie nie planuje wykonania podjazdu dla wózków – dodaje.

Wspólnota rozważa natomiast możliwość wykonania chodnika od ulicy Janty wzdłuż ściany szczytowej, który umożliwi dojście do budynku. – Z uwagi na planowane przyłączenie budynku do sieci ciepłowniczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z 0.0. w Piekarach Śląskich realizacja tego wariantu będzie możliwa dopiero po wykonaniu powyższych prac tj. w latach 2022-2023 – wyjaśnia prezydent miasta.

Subskrybuj piekary.info

google news icon