Radni postanowili. Od października w Piekarach do wypożyczenia dostępne będą hulajnogi elektryczne

Podczas sesji Rady Miasta Piekary Śląskie radni przegłosowali inicjatywę wprowadzenia hulajnóg elektrycznych firmy Tier do obiegu. Od 4 października piekarzanie będą mogli skorzystać z jednośladów. Hulajnogi zostaną porozstawiane w różnych lokalizacjach w mieście.

Tier Polska
Hulajnogi Piekary

Podczas sesji Rady Miasta Piekary Śląskie, która odbyła się w czwartek, 29 września radni przegłosowali pomysł wprowadzenia hulajnóg elektrycznych do miasta.

- Dzięki spójnej polityce rozwoju miasta, zyskujemy nowy środek komunikacji. Zachęcam Was do spróbowania tej formy poruszania się po mieście, szczególnie po nowych drogach rowerowych. Jest szybciej i ekologiczniej - poinformowała Natalia Ciupińska-Szoska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta.

200 hulajnóg dostępnych do wypożyczenia

Jak informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Piekarach, od 4 października mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z 200 hulajnóg firmy Tier. Jednoślady zostaną porozstawiane w różnych częściach miasta.

- Firma Tier podpisała umowę z Zakładem Gospodarski Komunalnej w Piekarach, który zajmie się rozdysponowaniem hulajnóg na terenie miasta - wyjaśnia Wojciech Maćkowski.

Koszt wypożyczenia hulajnogi to 65 groszy za minutę użytkowania. Do każdego przejazdu doliczana jest opłata 2,70 złotych za odblokowanie pojazdu. Dla osób, które będą korzystać po raz pierwszy z aplikacji przygotowane specjalnie zniżki.

Jak korzystać z hulajnóg elektrycznych?

Pod koniec września 2022 roku hulajnogi firmy Tier dostępne były w 52 miastach Polski, w tym 7 zlokalizowanych w województwie śląskim. Z jednośladów można skorzystać w: Chorzowie, Katowicach, Jaworznie, Sosnowcu, Zawierciu, Mikołowie oraz Tychach. Poniżej szczegółowa instrukcja korzystania z hulajnóg.

  1. Znajdź najbliższą e-hulajnogę na mapie w aplikacji.
  2. Zeskanuj kod QR, aby odblokować e-hulajnogę i rozpocząć jazdę.
  3. Popchnij e-hulajnogę do przodu, by złożyć nóżkę.
  4. Aby zacząć jazdę, umieść jedną nogę na e-hulajnodze, a drugą odepchnij się od podłoża. Użyj manetki przyspieszenia, by zwiększyć prędkość.
  5. Puść manetkę przyspieszenia, aby zmniejszyć prędkość, lub delikatnie ściśnij lewy lub prawy hamulec, aby jeszcze bardziej zwolnić i zatrzymać się.
  6. Używaj lewego i prawego kierunkowskazu, aby zasygnalizować manewry innym użytkownikom drogi.
  7. Kiedy skończysz jazdę, zaparkuj w wyznaczonym miejscu lub znajdź bezpieczne miejsce na chodniku z dala od pieszych.
  8. Gdy skończysz jazdę, oprzyj e-hulajnogę o nóżkę i kliknij „zakończ przejazd” w aplikacji.

Subskrybuj piekary.info

google news icon