Radni apelują do rządu, by zakazał wykorzystywania zwierząt w cyrkach

Radni z Piekar Śląskich apelują do rządu, by zakazał wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Apel ma trafić do rąk Marszałka Sejmu i Senatu.

Slonik

Przed nami XXVI sesja rady miasta. Radni chcą wystąpić z apelem do Posłów na Sejm RP oraz Senatorów RP o uchwalenie przepisów zakazujących wykorzystywania zwierząt do celów rozrywkowych i widowiskowych, a nadto przetrzymywania, hodowania i prezentowania zwierząt w cyrkach lub bazach cyrkowych.

Apel trafi do rządu

Apel ma trafić do rąk Marszałka Sejmu RP, Marszałka Senatu RP, Posłów na Sejm RP i Senatorów RP z obszaru województwa śląskiego oraz Fundacji Viva!

- Rada Miasta Piekary Śląskie podziela stanowiska wyrażone w uzasadnieniu projektu ustawy, że cyrki nie są w stanie zapewnić zwierzętom warunków adekwatnych do ich potrzeb, m.in. kontaktu ze stadem, możliwości izolacji, kiedy tego potrzebują, pełnowymiarowych wybiegów, stymulacji psychiczno-ruchowej, poczucia bezpieczeństwa, możliwości samodzielnego zdobywania pożywienia przez dzikie zwierzęta i dostosowywania diety do indywidualnych potrzeb – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

XXVI sesja rady miasta Piekary Śląskie odbędzie się 24 września o godz. 10.00. W związku z obecną sytuacją epidemii odbędzie się w trybie zdalnym. Transmisja sesji będzie dostępna na stronie piekary.pl.

Subskrybuj piekary.info

google news icon