Rachmistrzowie dokonują spisu powszechnego pod Urzędem Miasta w Piekarach Śląskich

Przypominamy - Narodowy Spis Powszechny trwa do 30 września. Udział w nim jest obowiązkiem każdego obywatela. I choć większość mieszkańców Piekar Śląskich ma już formalności za sobą - są i tacy, którzy zwlekają na ostatni moment. Z pomocą przychodzą rachmistrzowie.

Budynek UM

Dla wszystkich tych, którzy z najróżniejszych powodów nie są w stanie dokonać samospisu internetowego lub nie chcą telefonicznie kontaktować się z rachmistrzem - istnieje dodatkowa opcja.

Dogodne godziny

Urząd Miasta w Piekarach Śląskich uruchomił specjalny punkt pod swoją siedzibą. Rachmistrzowie będą w nim czekać na chętnych mieszkańców od poniedziałku do czwartku w godz. 16:00-18:00 oraz w piątki od 14:30 do 17:30. To okazja dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli się spisać.

W godzinach pracy urzędu można również skorzystać z formy samospisu internetowego na specjalnie stworzonym stanowisku komputerowym.

Kolejna możliwość to telefon na darmową infolinię 22 279 99 99 (działa codziennie od godz. 8:00 do 20:00).

Niepotrzebny problem

Na ulicach śląskich miast nie brakuje opornych, którzy nie chcą wziąć udziału w spisie. Niestety, na stronie ministerialnej widnieje komunikat informujący o konsekwencjach zaniechania udziału...

Grzywna za odmowę udziału w spisie powszechnym została przewidziana w art. 57 ustawy o statystyce publicznej, który stanowi: „kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym podlega grzywnie”. Kara może wynieść nawet 5 tys. zł. Ta sama ustawa – w artykule 56, przewiduje również nałożenie kary, w postaci grzywny lub ograniczenia wolności do lat dwóch, na osobę, która w formularzu spisowym poda fałszywe dane.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

M 149230666 249052123507940 4981962426498107908 n

Piekary Śląskie: poszukiwany Adrian Ostapowicz

Pomkidory

Tru House – jedyny taki obiekt w Polsce