QR kody pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Można poznać historię tego miejsca

To jedna z wizytówek naszego miasta. Drugiego kopca, trudno szukać w okolicy. Pamiątka trudów powstańczych i symbol walki o polskość. Dzięki nowoczesnej technologii, dzieje tego miejsca są dostępne dla każdego, na wyciągnięcie ręki.

Historię Kopca Wyzwolenia, oprócz lokalnych patriotów i mieszkańców, teraz w przyjaznej i szybkiej jak na obecne czasy przystało formie, będzie mógł poznać każdy zainteresowany. Spoglądając na kopiec od strony głównego parkingu samochodowego, po prawej stronie, przy stacji naprawczej dla rowerów i punkcie ładowania urządzeń, w ziemi widnieje maleńka tabliczka.

Posłuchaj historii Kopca Wyzwolenia

Jest trochę zniszczona, ale najważniejsze - czyli kod QR - jeszcze jest. Aby posłuchać historii, wystarczy zeskanować kod. Jest to możliwe za pomocą aparatu w telefonie lub przy użyciu specjalnego skanera dostępnego w aplikacjach. Niektórzy właściciele muszą je jednak zainstalować. Gdy mamy już czytnik kodów, wystarczy skierować aparat do czarno-białego kwadracika z zaszyfrowaną informacją. Jeśli wszystko się uda, zostaniemy automatycznie przeniesieni do witryny, w której będzie można posłuchać historii.

Warto dodać, że dostępna jest ona w trzech wersjach językowych: polskim (z elementami śląskiego), angielskim i niemieckim.

Opowiedziana historia trwa niespełna 7 minut. Dzięki ciekawym efektom dźwiękowym nie sprawia wrażenia nudnej.

Informacje dostępne są także na stronie internetowej.

Subskrybuj piekary.info

google news icon