Punkt zbiórki darów zostanie przeniesiony. Urząd miasta i społecznicy będą działać oddzielnie

Punkt zbiórki darów, który od kilku tygodni funkcjonował przy ulicy Bytomskiej 43 zostanie przeniesiony do innej lokalizacji - budynku KWK Bobrek, przy ul. Ziętka 13. Tam swoją siedzibę będą mieli społecznicy grupy SPI, natomiast urząd miasta będzie prowadził oddzielny punkt przy ul. Maczka 13.

Od wtorku, 19 kwietnia punkt zbiórki darów zmieni swoją lokalizację. Od teraz będzie otwarty w budynku KWK Bobrek Piekary, przy ul. Ziętka 13 - obok byłej kopalni Julian.

- W najbliższych dniach rozpocznie remont pomieszczeń dla przyszłych wynajmujących w punkcie przy ul. Bytomskiej 43 - wyjaśnia Ewelina Kocjan-Gałuszka, jedna z organizatorek zbiórki.

Od teraz punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 15 do 20. Piekarzanie proszeni są o przynoszenie przede wszystkim żywności, gdyż jest on produktem deficytowym w magazynie. - Prosimy o przynoszenie produktów suchych oraz tych z długim terminem przydatności. W przyszłym tygodniu wypadają święta wielkanocne w Ukrainie, chcemy ich wspomóc.

Dla zobrazowania skali udzielanej pomocy Kocjan-Gałuszka podaje, że w ciągu tygodnia do punktu zgłasza się około 500 osób. Najtrudniejsza sytuacja jest w poniedziałki, kiedy to po weekendzie, podczas którego punkt jest nieczynny, w kolejce ustawia się łącznie 200 osób. Natomiast z oficjalnych danych z UM wynika, że w Piekarach zameldowanych jest 470 Ukraińców.

Dwa oddzielne punkty w Piekarach

Od 19 kwietnia urząd i społecznicy będą działać oddzielnie. Członkowie grupy SPI oraz wolontariusze będą funkcjonować przy ul. Ziętka 13, natomiast urząd miasta, który podpisał umowę z Bankiem Żywności będzie otwarty przy ul. Maczka 13.

- Od 20 kwietnia będą funkcjonować dwa punkty w Piekarach. Urzędowi łatwiej będzie funkcjonować jako osobny punkt. Zmieni się nasz zakres funkcjonowania. Społecznicy będą prowadzić punkt pod innym kątem, my także, ale mimo to będziemy się wzajemnie uzupełniać - wyjaśnia Wojciech Maćkowski z piekarskiego magistratu.

Godziny otwarcia miejskiego punktu nie są jeszcze znane. Urząd opublikuje wszystkie informacje tuż po świętach.

Subskrybuj piekary.info

google news icon