Przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie powstał nowy parking. To aż kilkadziesiąt miejsc parkingowych

Na piekarskim osiedlu Manhattan wybudowanych zostało kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Inwestycja przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie została zrealizowana z opóźnieniem. Powodem było nieprzystąpienie pierwszego wykonawcy do prac.

Przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie udostępnione do użytku publicznego zostało kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Inwestycja przedłużyła się w czasie z powodu zaniedbań pierwszego wykonawcy.

- Projekt zrealizowany z opóźnieniem, bo pierwszy wykonawca wyłoniony w przetargu… w ogóle nie przystąpił do prac. Konieczne było powtórzenie całej procedury, ale konsekwentnie doprowadziliśmy inwestycję do końca - wyjaśnia Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta Piekary Śląskie.

Baza miejsc parkingowych jest systematycznie powiększana

Około 60 nowych miejsc parkingowych, z czego 3 przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami zostaną oficjalnie oddane do użytku pod koniec września. Jak wyjaśnia Wojciech Maćkowski, rzecznik prasowy piekarskiego urzędu, choć miejsca nie są zataśmowane, to projekt nie został jeszcze oficjalnie zakończony. Pod koniec września nastąpi odbiór projektu.

Nowe parkingi to efekt VII edycji Budżetu Obywatelskiego w Piekarach Śląskich. Projekt "Budowa ogólnodostępnych miejsc parkingowych na Osiedlu Powstańców Śląskich" został wybrany przez mieszkańców, którzy wzięli udział w głosowaniu na najlepszy ich zdaniem projekt.

Środki na inwestycję na piekarskim "Manhattanie" pochodzą z Budżetu Obywatelskiego w Piekarach Śląskich. Kwota realizacji projektu wyniosła 417 tys. 781 zł 80 groszy. Do podpisania umowy z wykonawcą doszło 31 maja br.

- Cieszę się, że ten projekt, mimo początkowych trudności (pierwszy wyłoniony w przetargu wykonawca nie podjął się ostatecznie prac i konieczne było powtórzenie procedury) udało się zrealizować - podkreślił Łukasz Ściebiorowski, radny Rady Miasta Piekary Śląskie.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Nowe ścieżki rowerowe powstaną w Piekarach Slaskich

Kolejna trasa rowerowa powstanie w Piekarach Śląskich

Basen kryta pływalnia

Rada Miasta uchwaliła budżet na rok 2023 - lista inwestycji

Parkingi olimpijska

Nowe miejsca parkingowe, tym razem przy ulicy Olimpijskiej

Remont kapliczki

Dobiegł końca remont kaplicy św. Ignacego Loyoli

Zakaz parkowania przy blokach

Przy blokach na os. Wieczorka postawiono słupki

Tężnia solankowa w Piekarach

Tężnia solankowa otwarta od 1 maja

Nowe sztanie dla uczniów MSP 11

Rusza zbiórka na remont szatni w MSP nr 11