Przez Lody do Serca dosłownie podbiły serca piekarzan. "Pracuje od 5 do 24 i brakuje mi doby"

Kilka dni temu stworzyliśmy dla was ranking najlepszych lodziarni w Piekarach Śląskich. Pod postem zaczęły pojawiać się jednogłośne opinie, że to lodziarnia "Przez Lody do Serca" serwuje swoim gościom najlepsze przysmaki. Porozmawialiśmy z właścicielem lokalu, by dowiedzieć się jak wygląda praca od środka.

Przez Lody do Serca

Od 30 kwietnia lodziarnia funkcjonuje w trzech lokalizacjach, na ulicach: Jana Pawła II 46, Jana Brzechwy - przystanek w stanę Piekar oraz Gen. Jerzego Ziętka - na skrzyżowaniu z ul. Jana Pawła II. Lodziarnia otwarta jest przez cały tydzień w godzinach 12-20, lecz godziny te ulegają zmianie - lokal często otwierany jest wcześniej. Klienci ustawiają się w kolejkach. Od samego rana degustatorzy chcą dostać swój ulubiony smak. Warto dodać, że właściciel własnoręcznie produkuje wszystkie smaki, a gdy kończy wyrób można spotkać go w jednym z trzech punktów za ladą.


- Lodziarnia jest jedyna w Piekarach pod względem nietypowej produkcji. Każdy smak robiony jest oddzielnie - nie ma podstawowej bazy i dodawanych smakowych ulepszaczy. Każdy smak robię od podstaw - mówi nam Andrzej Matejczyk, właściciel lodziarni.

Jedna gałka kosztuje 5 zł. Na co dzień są dostępne m.in. smaki: sorbety - czerwona porzeczka, wiśnia, jeżyna, na śmietanie - czekolada, słony karmel, śmietanka z orzechem laskowym, orzech włoski, koktajl z owoców leśnych oraz cafe latte.

Lody w Chatce Baby Jagi

Nie jest tajemnicą, że Andrzej Matejczyk prowadzi dwa punkty również w Tarnowskich Górach. W niedzielę, 1 maja odbyło się oficjalne otwarcie punktu w tzw. "Chatce Baby Jagi" w Parku Miejskim przy ulicy Wyszyńskiego. Początkowo lokal otwierany będzie wyłącznie w weekendy. Matejczyk dodaje, że w okresie letnim lodziarnia otwarta będzie cały tydzień, lecz obecnie w związku z rokiem szkolnym, brakuje pracowników do obsadzenia etatów.

- Moimi pracownikami są przede wszystkim uczniowie, którzy mają lekcje średnio do 14-15. W godzinach porannych lodziarnia musiałaby być zamknięta - dodaje.

Przez najbliższy czas zamknięty jeszcze pozostanie punkt przy ulicy Piłsudskiego 15 - obok dworca autobusowego w Tarnowskich Górach. Jego uruchomienie planowane jest na czerwiec.

Chatka Baby Jagi w Tarnowskich Górach
MU

Subskrybuj piekary.info

google news icon