Przetarg na lokal użytkowy przy ul. Bytomskiej 72

10 czerwca 2021 roku ogłoszono pierwszy nieograniczony przetarg ustny na oddanie w najem lokalu użytkowego, który znajduje się przy ul. Bytomskiej 72. Ponadto przyszły najemca ma możliwość rozliczenia wyposażenia pozostawionego przez poprzedniego najemcę.

Bytomska 72

Opis nieruchomości

Lokal użytkowy o powierzchni 42,10 mkw. położony jest w budynku mieszkalnym przy ul. Bytomskiej 72 w Piekarach Śląskich. Składa się z trzech pomieszczeń oraz WC. Lokal wyposażony jest w instalacje: elektryczną oraz wodno-kanalizacyjną. Stolarka okienna i drzwiowa została wykonana z PCV. Wejście znajduje się od strony chodnika przy ul. Bytomskiej. Dodatkowo przyszły najemca może rozliczyć wyposażenie, które zostało pozostawione przez poprzedniego najemcę tj.:6 sztuk lamp sufitowych, klimatyzatora razem z dwoma panelami elektrycznymi, 3 sztuk lamp wiszących, alarmu, monitoringu, szafy socjalnej, biurka zlewozmywaka z szafą, sufitu podwieszanego oraz paneli. W razie braku zainteresowania powyższym wyposażeniem były najemca usunie je na własny koszt.

Przeznaczeniem lokalu jest użytkowego o powierzchni 42,10 mkw. jest prowadzenie działalności handlowej, usługowej lub gastronomicznej (w tym usługi bankowe, ubezpieczeniowe, finansowe i pocztowe). Umowa najmu zostanie zawarta na czas nieoznaczony z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia.

Cena i wadium

Wywoławcza wysokość czynszu najmu wynosi 910,00 złotych netto. Do kwoty netto zostanie doliczony podatek VAT według aktualnie obowiązującej stawki. Przyszły najemca ma obowiązek z góry uiścić kwotę wylicytowanego czynszu najmu do 20-go każdego miesiąca. Wysokość czynszu może być co roku podwyższana o procentowy wskaźnik inflacji ogłaszany przez GUS na koniec każdego roku kalendarzowego. Ponadto kwota czynszu będzie podniesiona o 20% w przypadku prowadzenia działalności handlowej, której przedmiotem jest sprzedaż wyrobów o zawartości przekraczającej 18% alkoholu.

By wziąć udział w przetargu należy wpłacić wadium w wysokości 182,00 złotych na konto bankowe o nr: PKO Bank Polski S.A. 05 1020 2313 0000 3402 05563525. Opłatę należy wnieść w nieprzekraczalnym terminie do 7 lipca 2021 roku.

Przetarg odbędzie się 14 lipca o godzinie 10.00 w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie przy ul. Bytomskiej 92, sala 207 (II piętro).

fot. Google Maps

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Wyremontowana ulica Olimpijska w Piekarach Śląskich

Ulica Olimpijska w Piekarach Śląskich już wyremontowana

Zdjęcie Główne

Botaniczna Park – osiedle inne niż wszystkie

Termomodernizacja Miesjkiej Szkoły Podstawowej nr 5 w Piekarach Śląskich

Firma porzuciła remont MSP5

Działki na sprzedaż

Działki na sprzedaż przy ul. Jana Brzechwy

Znaki

Piekarski Dzień Bezpieczeństwa

Piekary śląskie nietrzeźwy kierowca

Piekary Śląskie. Nietrzeźwy próbował ratować się łapówką

Osiedle Wieczorka w Piekarach Śląskich

Oskarżeni o oszustwo przy termomodernizacji Os. Wieczorka