Przetarg na lokal użytkowy przy ul. Bytomskiej 72

10 czerwca 2021 roku ogłoszono pierwszy nieograniczony przetarg ustny na oddanie w najem lokalu użytkowego, który znajduje się przy ul. Bytomskiej 72. Ponadto przyszły najemca ma możliwość rozliczenia wyposażenia pozostawionego przez poprzedniego najemcę.

Bytomska 72

Opis nieruchomości

Lokal użytkowy o powierzchni 42,10 mkw. położony jest w budynku mieszkalnym przy ul. Bytomskiej 72 w Piekarach Śląskich. Składa się z trzech pomieszczeń oraz WC. Lokal wyposażony jest w instalacje: elektryczną oraz wodno-kanalizacyjną. Stolarka okienna i drzwiowa została wykonana z PCV. Wejście znajduje się od strony chodnika przy ul. Bytomskiej. Dodatkowo przyszły najemca może rozliczyć wyposażenie, które zostało pozostawione przez poprzedniego najemcę tj.:6 sztuk lamp sufitowych, klimatyzatora razem z dwoma panelami elektrycznymi, 3 sztuk lamp wiszących, alarmu, monitoringu, szafy socjalnej, biurka zlewozmywaka z szafą, sufitu podwieszanego oraz paneli. W razie braku zainteresowania powyższym wyposażeniem były najemca usunie je na własny koszt.

Przeznaczeniem lokalu jest użytkowego o powierzchni 42,10 mkw. jest prowadzenie działalności handlowej, usługowej lub gastronomicznej (w tym usługi bankowe, ubezpieczeniowe, finansowe i pocztowe). Umowa najmu zostanie zawarta na czas nieoznaczony z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia.

Cena i wadium

Wywoławcza wysokość czynszu najmu wynosi 910,00 złotych netto. Do kwoty netto zostanie doliczony podatek VAT według aktualnie obowiązującej stawki. Przyszły najemca ma obowiązek z góry uiścić kwotę wylicytowanego czynszu najmu do 20-go każdego miesiąca. Wysokość czynszu może być co roku podwyższana o procentowy wskaźnik inflacji ogłaszany przez GUS na koniec każdego roku kalendarzowego. Ponadto kwota czynszu będzie podniesiona o 20% w przypadku prowadzenia działalności handlowej, której przedmiotem jest sprzedaż wyrobów o zawartości przekraczającej 18% alkoholu.

By wziąć udział w przetargu należy wpłacić wadium w wysokości 182,00 złotych na konto bankowe o nr: PKO Bank Polski S.A. 05 1020 2313 0000 3402 05563525. Opłatę należy wnieść w nieprzekraczalnym terminie do 7 lipca 2021 roku.

Przetarg odbędzie się 14 lipca o godzinie 10.00 w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie przy ul. Bytomskiej 92, sala 207 (II piętro).

fot. Google Maps

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Odsłonięcie tablicy Gabrieli Kossakowskiej

W Piekarach Śląskich upamiętniono Gabrielę Kossakowską

Wiosenne dekoracje w Piekarach Śląskich

W Piekarach Śląskich schowały się wielkanocne zające

Wyremontowana ulica Olimpijska w Piekarach Śląskich

Ulica Olimpijska w Piekarach Śląskich już wyremontowana

Zdjęcie Główne

Botaniczna Park – osiedle inne niż wszystkie

Termomodernizacja Miesjkiej Szkoły Podstawowej nr 5 w Piekarach Śląskich

Firma porzuciła remont MSP5

Działki na sprzedaż

Działki na sprzedaż przy ul. Jana Brzechwy

Znaki

Piekarski Dzień Bezpieczeństwa