Przemarsz z okazji Dnia Niepodległości w Piekarach Śląskich. Było widowiskowo!

Za nami obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieszkańcy wraz z władzami miasta złożyli kwiaty w miejscach pamięci. Był także widowiskowy przemarsz ulicami miasta.

Standardowo uroczystości związane z obchodami 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem “Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej” w Parku Trzech Bohaterów w Brzozowicach-Kamieniu. Później, w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Szarleju, odprawiona została msza święta koncelebrowana w intencji Ojczyzny i mieszkańców Piekar Śląskich.

Przemarsz z okazji Dnia Niepodległości w Piekarach Śląskich

Po nabożeństwie odbył się przemarsz pod pomnik „Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie”. Przemarszowi towarzyszyły występy Uczniowskiego Klubu Sportowego “Azaria”. Podczas wydarzenia mogliśmy zobaczyć m.in. przedstawicieli pocztów sztandarowych, kompanii honorowej 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu oraz muzyków Orkiestry Wojskowej w Bytomiu i chórzystów Śląskiego Chóru Górniczego Polonia Harmonia, którzy zadbali o oprawę muzyczną ceremonii.

– Podejmując refleksję nad wartością życia we własnym, odrodzonym przed ponad stu laty Państwie, doceńmy pracę i zaangażowanie wszystkich, którzy dziś służą Ojczyźnie – jak uczestniczący w naszych uroczystościach 34 Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej. Mamy doskonałą okazję, by ciepłym słowem wesprzeć żołnierzy, przed którymi tak wiele trudnych wyzwań. Szanowni Państwo. Polskie flagi i kotyliony w barwach narodowych są wyrazem radości z dzisiejszego święta i choć znikną z naszych ulic, mam nadzieję, że pozostaną w sercach, zagrzewając nas do pracy dla dobra Polski i naszej lokalnej ojczyzny-Śląska – przemówiła do zebranych Sława Umińska-Duraj – mówiła podczas ceremonii Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich.

Przed nami Koncert niepodległościowy

To nie koniec świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości w Piekarach Śląskich. Dzisiaj, 12 listopada o godz. 18.00 odbędzie się Koncert niepodległościowy w wykonaniu Mieczysława Szcześniaka przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej z Bytomia. Wydarzenie odbędzie się w Miejskim Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

M m m kwiaty 11 11 11

Święto Niepodległości w Piekarach Śląskich

Hałda i fetor Bytom

Zapach dochodzący z hałdy uprzykrza życie piekarzanom