Przedszkole nr 1 przechodzi kompleksowy remont. Na ścianach budynku powstaną graffiti

Przedszkole numer 1 w Piekarach Śląskich jest w trakcie kompleksowego remontu. Wnętrza budynku zostaną wyremontowane od podstaw. Wymieniona zostanie także elewacja, pokrycie dachu oraz stolarka okienna. Ile wyniesie koszt ogromnego remontu?

Miejska placówka przedszkola przechodzi aktualnie kompleksowy remont. Prace rozpoczęły się od usunięcia zniszczonego ogrodzenia, bram i furtek. Następnie rozebrany został strop, ściany, schody zewnętrzne. W trakcie prac rozbiórkowych jest konstrukcja dachu, stolarka okienna oraz drzwiowa.

Roboty budowlane obejmą natomiast izolację i docieplenie ścian fundamentowych, docieplenie podłóg na gruncie oraz poddasza, pokrycie dachu wraz z obróbkami, nową stolarkę okienną i drzwiową, a także docieplenie elewacji.

Całkowicie nowe wnętrze budynku

Oprócz kompleksowego remontu budynku zmieni się także wystrój przedszkola. Wykonane zostaną nowe posadzki, ściany i sufity, zamontowane zostanie nowe wyposażenie kuchni, pralni i łazienek. W budynku pojawi się też nowa instalacja centralnego ogrzewania. Przed budynkiem ułożone zostaną nowe chodniki i nasadzenia, całość otoczenia zostanie ponownie zaaranżowana.

Warto wspomnieć o tym, że na budynku przedszkola namalowane zostaną animowane graffiti, które będą cieszyć oko nie tylko małych przedszkolaków. Wizualizacja została przedstawiona w galerii zdjęć.

- Całkowity koszt zadania “Termomodernizacja i modernizacja Miejskiego Przedszkola nr 1 w Piekarach Śląskich” to kwota 4 562 503,79 zł w tym dofinansowanie ze środków europejskich na termomodernizację w wysokości blisko 700 tys. zł. Wykonawcą remontu jest firma MARWENT II sp. z o.o. sp. k. z Świerklańca - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Subskrybuj piekary.info

google news icon