Przebudowa ulicy Damrota w Piekarach Śląskich. Trwa budowa sieci wodociągowej

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Trwają prace na ul. Damrota, które zakładają budowę sieci wodociągowej. Przed nami także przebudowa kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Szpitalnej. Inwestycje na kwotę ponad 1,5 mln zł.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacyjne sp. z o.o. rozpoczęło dwie inwestycje związane z przebudową ul. Damrota. Pierwsza to budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami na ul. Damrota, na odcinku od ul. Jana Pawła II do ul. Konstytucji 3-go Maja i w ul. Bocznej. Inwestycja opiewa na kwotę ponad 1,2 mln zł. Prace obejmują budowę sieci wodociągowej i przyłączy wody do budynków. Jak podaje Urząd Miasta w Piekarach Śląskich, sieć wodociągowa zostanie wykonana z rur PE w zakresie średnic Ø125mm-63mm, o łącznej długości około 770 m oraz zostanie wykonanych 39 szt. przyłączy.

Inwestycja zakłada także odtworzenie nawierzchni jezdni ul. Damrota i Bocznej oraz nawierzchnię chodników, zjazdów do posesji i bocznych dróg dojazdowych.

Prace w rejonie ul. Szpitalnej

Jak zapowiada Urząd Miasta w Piekarach Śląskich, niebawem mają rozpocząć się także prace w rejonie ul. Szpitalnej. Inwestycja ma pochłonąć 335 459,31 zł. Zakres robót obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Szpitalnej na odcinku od budynku przy ul. Józefa Sowińskiego 9 do wysokości placu zabaw przy ul. Szpitalnej o łącznej długości około 130m. Kanał sanitarny wykonany zostanie metodą wykopową z rur PVC o średnicy Ø315 mm oraz w technologii bezwykopowej (przewiertem sterowanym) z rur kamionkowych o średnicy Ø315 mm. Realizacja zadania przewiduje także budowę odcinków kanalizacji sanitarnej do przełączenia istniejących odprowadzeń z budynków. Po zakończeniu robót teren ma zostać przywrócony do stanu pierwotnego.

Niebawem rozpoczną się też prace w rejonie ul. Szpitalnej. W przypadku zadania “Przebudowa kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Szpitalnej w Piekarach Śląskich” zgodnie z kosztorysem pochłonie 335 459,31 zł netto. Zakres robót obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Szpitalnej na odcinku od budynku przy ul. Józefa Sowińskiego 9 do wysokości placu zabaw przy ul. Szpitalnej o łącznej długości około 130m. Kanał sanitarny wykonany zostanie metodą wykopową z rur PVC o średnicy Ø315 mm oraz w technologii bezwykopowej (przewiertem sterowanym) z rur kamionkowych o średnicy Ø315 mm. Realizacja zadania przewiduje także budowę odcinków kanalizacji sanitarnej do przełączenia istniejących odprowadzeń z budynków. Po zakończeniu robót teren zostanie przywrócony do stanu pierwotnego.

Subskrybuj piekary.info

google news icon