Przebrali się za pracowników energetyki i okradli piekarzanina. Na twarzach mieli czarne maski

Dwóch mężczyzn przebranych za pracowników energetyki weszło do mieszkania 52-letniego piekarzanina przy ul. Królowej Jadwigi pod pretekstem sprawdzenia instalacji elektrycznej. Oszuści ukradli portfel mężczyzny z zawartością kilku tysięcy złotych.

Pixaby
Oszuści w Piekarach

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 9 maja. Dwóch mężczyzn ubranych w niebieskie ubrania robocze, czarne czapki oraz czarne maski założone na twarzach weszło do mieszkania przy ulicy Królowej Jadwigi pod pretekstem sprawdzenia instalacji elektrycznej. 52-letni piekarzanin wpuścił oszustów pod swój dach.

- Pokrzywdzony wpuścił mężczyzn do środka, a ci wykorzystując jego nieuwagę, ukradli portfel z zawartością kilku tysięcy złotych - tłumaczy Łukasz Czepkowski, oficer prasowy KMP w Piekarach.

Narkotyki podczas przeszukiwania

Policjanci przeszukując okoliczny teren odnaleźli mężczyznę pasującego do rysopisu stworzonego przez poszkodowanego. Wylegitymowany został 25-letni mieszkaniec Chorzowa. Okazało się, że mężczyzna ma przy sobie woreczek foliowy z białą substancją. Podczas przeszukiwania jego mieszkania odnaleziono kolejny "pakunek". Badania substancji wykazały, że jest to amfetamina, z której można było przygotować blisko 100 porcji dilerskich narkotyku. Mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

- Ostrzegamy przed wpuszczaniem do mieszkań obcych. Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują różnego rodzaju legendy, aby pozbawić nas oszczędności. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu, by zadbali o swoich bliskich zwłaszcza w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym - apelują policjanci.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Złodziej iglaków Piekarach

Złodziej iglaków grasuje po Piekarach Śląskich

Kolejni zatrzymani z narkotykami Piekary

Kolejni zatrzymani za posiadanie narkotyków w Piekarach

Zatrzymania osób poszukiwanych piekary

14 osób zatrzymanych przez piekarskich policjantów

Kontrole policji piekary

Po raz trzeci złapana za jazdę na "podwójnym gazie"

Wypadek wyszyńskiego

Potrącenie przy ulicy Wyszyńskiego

Wypadek piekary śląskie

Zderzenie na skrzyżowaniu ulic Ziętka i Konstytucji 3 Maja

Wypadek piekary kopiec wyzwolenia

Wypadek przy ulicy Jana Pawła II