Przebrali się za pracowników energetyki i okradli piekarzanina. Na twarzach mieli czarne maski

Dwóch mężczyzn przebranych za pracowników energetyki weszło do mieszkania 52-letniego piekarzanina przy ul. Królowej Jadwigi pod pretekstem sprawdzenia instalacji elektrycznej. Oszuści ukradli portfel mężczyzny z zawartością kilku tysięcy złotych.

Pixaby
Oszuści w Piekarach

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 9 maja. Dwóch mężczyzn ubranych w niebieskie ubrania robocze, czarne czapki oraz czarne maski założone na twarzach weszło do mieszkania przy ulicy Królowej Jadwigi pod pretekstem sprawdzenia instalacji elektrycznej. 52-letni piekarzanin wpuścił oszustów pod swój dach.

- Pokrzywdzony wpuścił mężczyzn do środka, a ci wykorzystując jego nieuwagę, ukradli portfel z zawartością kilku tysięcy złotych - tłumaczy Łukasz Czepkowski, oficer prasowy KMP w Piekarach.

Narkotyki podczas przeszukiwania

Policjanci przeszukując okoliczny teren odnaleźli mężczyznę pasującego do rysopisu stworzonego przez poszkodowanego. Wylegitymowany został 25-letni mieszkaniec Chorzowa. Okazało się, że mężczyzna ma przy sobie woreczek foliowy z białą substancją. Podczas przeszukiwania jego mieszkania odnaleziono kolejny "pakunek". Badania substancji wykazały, że jest to amfetamina, z której można było przygotować blisko 100 porcji dilerskich narkotyku. Mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

- Ostrzegamy przed wpuszczaniem do mieszkań obcych. Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują różnego rodzaju legendy, aby pozbawić nas oszczędności. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu, by zadbali o swoich bliskich zwłaszcza w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym - apelują policjanci.

Subskrybuj piekary.info

google news icon