Przebrali się za pracowników energetyki i okradli piekarzanina. Na twarzach mieli czarne maski

Dwóch mężczyzn przebranych za pracowników energetyki weszło do mieszkania 52-letniego piekarzanina przy ul. Królowej Jadwigi pod pretekstem sprawdzenia instalacji elektrycznej. Oszuści ukradli portfel mężczyzny z zawartością kilku tysięcy złotych.

Pixaby
Oszuści w Piekarach

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 9 maja. Dwóch mężczyzn ubranych w niebieskie ubrania robocze, czarne czapki oraz czarne maski założone na twarzach weszło do mieszkania przy ulicy Królowej Jadwigi pod pretekstem sprawdzenia instalacji elektrycznej. 52-letni piekarzanin wpuścił oszustów pod swój dach.

- Pokrzywdzony wpuścił mężczyzn do środka, a ci wykorzystując jego nieuwagę, ukradli portfel z zawartością kilku tysięcy złotych - tłumaczy Łukasz Czepkowski, oficer prasowy KMP w Piekarach.

Narkotyki podczas przeszukiwania

Policjanci przeszukując okoliczny teren odnaleźli mężczyznę pasującego do rysopisu stworzonego przez poszkodowanego. Wylegitymowany został 25-letni mieszkaniec Chorzowa. Okazało się, że mężczyzna ma przy sobie woreczek foliowy z białą substancją. Podczas przeszukiwania jego mieszkania odnaleziono kolejny "pakunek". Badania substancji wykazały, że jest to amfetamina, z której można było przygotować blisko 100 porcji dilerskich narkotyku. Mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

- Ostrzegamy przed wpuszczaniem do mieszkań obcych. Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują różnego rodzaju legendy, aby pozbawić nas oszczędności. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu, by zadbali o swoich bliskich zwłaszcza w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym - apelują policjanci.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Katalizatory

Kolejny atak złodziei katalizatorów w Piekarach Śląskich

Złodziej kosmetyków zatrzymany

Operatorka miejskiego monitoringu rozpoznała złodzieja

Wyszyńskiego

Kolejne kradzieże katalizatorów na terenie Piekar

Wypadek Jana Długosza

Groźny wypadek na skrzyżowaniu Jana Długosza

Kolizja drogowa Piekary

Gigantyczny mandat dla młodego kierowcy z Piekar

Młodzi chuligani zdewastowali kapliczkę

Młodzi wandale zdewastowali odnowioną kapliczkę Maria Hilf

Potrącenie pieszej partyzantów

Potrącenie 17-latki przy ulicy Partyzantów