Prognoza pogody IMGW na długi czerwcowy weekend 3-6 czerwca 2021. Czy będzie w końcu ciepło?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował synoptyczną prognozę pogody na długi czerwcowy weekend dla całej Polski. Sprawdź, czy opłaca się jechać na wycieczkę.

Pogoda w długi weekend czerwcowy 2021

W nadchodzący weekend nad Polską będzie dominował klin wyżowy, który zapewni nam stabilną, przeważnie suchą pogodę z niewielkim zachmurzeniem. Zrobi się też cieplej.

Jaka będzie pogoda w długi czerwcowy weekend 2021

Czwartek 3 czerwca 2021 (Boże Ciało) będzie pogodny i suchy w całym kraju. Maksymalna temperatura powietrza wyniesie od 20°C do 23°C, w obszarach podgórskich i nad morzem od 17°C do 20°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Piątek 4 czerwca 2021 przyniesie możliwość słabych i przelotnych opadów na wschodzie, głównie na Warmii i Mazurach. Poza tym pogodnie i sucho. Ciepło: od około 20°C na wschodzie do 25°C miejscami na zachodzie. W obszarach podgórskich i nad samym morzem nieco chłodniej, od 17°C do 20°C. Wiatr ponownie słaby, chwilami umiarkowany.

Sobota 5 czerwca 2021 będzie na ogół pogodna, szansa na przelotne, popołudniowe opady deszczu wystąpi jedynie lokalnie, zwłaszcza na wschodzie i południu Polski. Temperatura maksymalna na ogół od 21°C do 25°C, w obszarach podgórskich oraz nad morzem od 17°C do 20°C. Dominować będzie słaby wiatr.

W niedzielę 6 czerwca 2021 deszcz możliwy będzie głównie na południowym zachodzie i krańcach południowych Polski. Na pozostałym obszarze prawdopodobieństwo opadów będzie niskie. Temperatura maksymalna ponownie przeważnie w przedziale od 21°C do 25°C, choć w obszarach podgórskich i nad samym morzem będzie nieco chłodniej, od 17°C do 21°C. Wiatr nadal słaby i umiarkowany.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Piekarzanie pomagają dzieciom

Piekarzanie zbierają środki na stworzenie domu dziecka

Piekary Śląskie. Nietypowa wizyta w Urzędzie Miasta

Nietypowa wizyta w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie

Piekary Śląskie choinka

Daj drugie życie... swojej choince! Gdzie oddać drzewko?

Spot "Jestem lekarzem, jestem człowiekiem"

Spot „Jestem lekarzem, jestem człowiekiem” o pracy medyków

Koleje Śląskie

Koleje Śląskie - weź udziału w badaniu satysfakcji pasażera!

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Magda gessler

Powrót Magdy Gessler do Laboratorium Chleba