Próg zwalniający i barierki w miejscu potrącenia 9-latka. Petycja mieszkańców

W ubiegłym tygodniu doszło do poważnego wypadku na ul. Ziętka w Piekarach Śląskich. Samochód potrącił przebiegającego przez ulicę 9-letniego chłopczyka. Nieprzytomne (według PSP Piekary Śląskie) dziecko zostało przetransportowane do szpitala za pomocą helikoptera LPR. Mieszkańcy nie zamierzają czekać na kolejną tragedię – napisali więc petycję do władz miasta o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu.

Wypadek

Wypadek nieopodal sklepu

28 kwietnia 2021 roku około godziny 14.00 na ulicy Ziętka, tuż obok Parku Wolności 9-letni chłopiec został potrącony przez 69-letniego kierowcę samochodu marki volkswagen touran. Na miejscu pojawiła się policja, straż pożarna, a także helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dziecko zostało przetransportowane do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II w Katowicach Ligocie. Jego stan uznano wówczas na ciężki. Piekarska policja ustaliła, iż dziecko wybiegło z pobliskiego sklepu Żabka i wbiegło na ulicę. Kierowca, który potrącił chłopca posiadał uprawnienia do kierowania i był trzeźwy.

Petycja o zwiększenie bezpieczeństwa

Skrzyżowanie ulic Ziętka i Kalwaryjskiej od lat jest problematycznym miejscem – po jednej stronie ulicy znajduje się sklep Żabka, a po drugiej Park Wolności. Dzieci bardzo często przebiegają przez ulicę, kiedy udają się do sklepu lub ze sklepu do parku. Kierowcy również nie są święci i jeżdżą w tym miejscu za szybko. Mieszkańcy postanowili nie czekać, aż wydarzy się kolejna tragedia. Napisali petycje do władz miasta o zamontowanie barierek i progów zwalniających na ul. Ziętka i Kalwaryjskiej. Podpisy zbierane są wśród mieszkańców okolicznych ulic do niedzieli.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon