Procesja Bożego Ciała w Piekarach Śląskich. Kolorowa tradycja, którą chętnie podtrzymują dzieci

Tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszyła z Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej o godzinie 8. Tłumy wierzących przeszły po wyznaczonych ulicach, obsypując je kwiatami. Ołtarze zostały ustawione na m.in. Placu Mariackim, ul. Bytomskiej oraz przy pomniku św. Jana Pawła II. Nad bezpieczeństwem wiernych czuwali policjanci.

Kolejna procesja Bożego ciała przeszła przez ulice Piekar Śląskich. Wierni podlegający Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej wyszli po godzinie 8. Trasa zmierzająca do ołtarzy przebiegała następująco: I – na Placu Mariackim przy bazylice, II – przy krzyżu na ul. Bytomskiej (naprzeciw sklepu „Drewno”), III – przy pomniku św. Jana Pawła II na Kalwarii oraz IV – przed kościołem kalwaryjskim.

Po zakończeniu procesji została odprawiona Msza święta przed kościołem kalwaryjskim. W tym roku na Boże Ciało stworzony został dywan eucharystyczny z kwiatów. Był on ułożony na głównej alei prowadzącej do kościoła kalwaryjskiego.

Piekarskie parafie na procesjach

W Parafii Świętej Rodziny w Piekarach Śląskich procesja Bożego Ciała wyruszyła także po Mszy świętej, ale o godz. 8:30. Wierni przeszli ulicami: Ziętka; ul. Ludygi; ul. Heneczka; ul. Alojzjanów; ul. Jana Pawła II; do Krzyża Milenijnego; ul. Ziętka; ul. Konstytucji 3 Maja pod kościół. Dzieci komunijne ubrane na biało szły na początku procesji.

W Parafii Św. Józefa procesja wyruszała tuż po drugiej mszy w tym dniu, która rozpoczęła się o godzinie 8. Trasa procesji prowadziła od kościoła do kolejnych ołtarzy, czyli kolejno: na probostwie, potem ulicą Kościelną, Słoneczną, Jana Pawła II, ks. Józefa Czempiela, Diamentową, Śląską, Bursztynową i zakończenie procesji przy czwartym ołtarzu.

W Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła procesja także wyruszyła po zakończeniu mszy świętej o godzinie 8:45.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

Szopka w Piekarach

Żywa i ruchoma szopka na Placu Rajskim - galeria zdjęć

Izba Regionalna Piekary

Książka o Izbie Regionalnej w Piekarach jest na ukończeniu

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli w Piekarach Śląskich

Irena Gut-Opdyke

Weź udziału w konkursie o życiu Ireny Gut-Opdyke

Dzień kolorów

Festiwal Kolorów w Piekarach Śląskich - zdjęcia z imprezy

Chorzowski Brass Band

Koncert Chorzowskiego Brass Bandu w MDK Piekary