Proces termomodernizacji budynków komunalnych w Piekarach Śląskich

W Piekarach Śląskich od dłuższego czasu termomodernizowane są liczne budynki. ZGM dzięki dofinansowaniom z budżetu Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii - wyremontował już 74 budynki. Nowe oblicze zyskało już prawie całe Stare Osiedle Wieczorka. W tyle nie pozostają także inne dzielnice. Obecnie trwają prace w Brzezinach Śląskich i Kozłowej Górze.

Termomodernizacja wre

Metamorfozy, które w znacznym stopniu poprawią wygląd budynków, ale przede wszystkim ich efektywność energetyczną doczekały się bloki przy ulicy Miłej 5, Miłej 7, Trautmana 7 oraz Hutniczej 7. Znajdują się one w Brzezinach Śląskich. Już wkrótce mają wyglądać jak wyremontowane budynki przy ul. Hutniczej 1 i 3. Jeśli chodzi o Kozłową Górę - trwają prace przy ul. Grundwaldzkiej 66.

Termomodernizacja w liczbach

Zmiany, jakich doczekali się mieszkańcy wymienionych wyżej budynków możliwe były dzięki rozsądnemu zainwestowaniu środków. W przypadku każdego z bloków koszty takiej termomodernizacji wahają się w granicach od 520 do blisko 689 tys. zł. W przypadku ul. Grunwaldzkiej 66 - powstała nawet lokalna kotłownia na pelet. Całkowity koszt termomodernizacji to ponad 1,1 mln zł. Przypominamy, że to ostatni budynek w zasobach miasta, który nie został jeszcze wyremontowany.

To nie koniec

Podobne inwestycje planuje także spółka Nieruchomości-Brzeziny, która chce rozpocząć prace przy budynkach na ul. Hutniczej 2-14 oraz Trautmana 9-11. Taka inwestycja pozwoli zmienić oblicze brzezińskiego osiedla, podobnie jak w przypadku osiedla Wieczorka.

zdj. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Botaniczna Park – osiedle inne niż wszystkie

Remonty dróg w Piekarach Śląskich

Remonty dróg w Piekarach dobiegają końca

Świąteczne dekoracje w Piekarach Śląskich

Piekary Śląskie szykują się na święta [GALERIA]

Śmietniki na Os Wieczorka

Mieszkańcy zapłacą karę za niesegregowanie śmieci

Termomodernizacja

Trwają prace termomodernizacyjne

Bytomska 72

Przetarg na lokal przy ul. Bytomskiej 72

START

Piekary Śląskie: mieszkania na sprzedaż/wynajem...