Próbowała rzucić się pod auto. Policjanci uratowali 16-letnią dziewczynę, która chciała popełnić samobójstwo

Do dramatycznych scen doszło w Piekarach Śląskich. Nastolatka chciała popełnić samobójstwo. Na szczęście od śmierci pod kołami pędzącego auta uratowali ją piekarscy policjanci.

Policja, Piekary Śląskie

Dzięki błyskawicznej reakcji piekarskich stróżów prawa nie doszło do tragedii. Mundurowi odnaleźli zaginioną 16-latkę, która chciała targnąć się na własne życie. Dziewczyna próbowała rzucić się pod pędzący autostradą samochód. Policjanci udzielili jej pomocy i przekazali pod opiekę lekarską.

Wczoraj, w środę 17 czerwca 2021, dyżurny piekarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od zrozpaczonej matki o zaginięciu i próbie samobójczej 16-letniej córki. Natychmiast zadysponował podległe patrole do poszukiwań nastolatki.

Chwilę później otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące osoby, która porusza się po autostradzie A1 i chce wbiec pod koła nadjeżdżających pojazdów.

Policjanci z piekarskiej drogówki, którzy pilnie udali się we wskazany rejon autostrady, zauważyli młodą kobietę stojącą przy krawędzi jezdni, która na ich widok zaczęła uciekać.

Mundurowi ruszyli w pościg za dziewczyną, która po zatrzymaniu okazała się zaginioną. Policjanci sprowadzili młodą desperatkę w bezpieczne miejsce oraz opatrzyli rany powstałe wskutek samookaleczenia. 16-latka trafiła pod opiekę lekarską.

Subskrybuj piekary.info

google news icon