Prawdziwy nauczyciel i trener z powołania. W tym roku odszedł piekarzanin Andrzej Budzik

W Uroczystość Wszystkich Świętych przypominamy sylwetki osób zasłużonych dla lokalnych społeczności. Jedną z takich postaci był piekarski trener. Współpracownicy wspominają go jako "szlachetnego i prawego dobrego człowieka."

Andrzej budzik

Wspominamy Andrzeja Budzika

W tym roku piekarską społeczność opuścił znany i szanowany pedagog oraz trener. Andrzej Budzik zmarł 29 kwietnia 2023 r. Miał 58 lat.

- Jego odejście jest dla nas wszystkich wielkim szokiem. Nadal nie możemy uwierzyć, że już go nie ma z nami. Andrzej Budzik był wspaniałym człowiekiem, którego obecność w naszym życiu pozostawiła niezapomniane wspomnienia. Był nauczycielem, którego nie da się zapomnieć - nauczycielem z powołania, który poświęcał się swoim uczniom i przede wszystkim swojej pracy z całą pasją i zaangażowaniem - czytamy we wspomnieniu MDK.

Przed odejściem zdążył odebrać nominację do nagrody "Trenera Roku" w Plebiscycie na Sportowca Roku Piekar Śląskich. Andrzej Budził pracował w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1. Był nauczycielem wychowania fizycznego i techniki. Współpracownicy wspominają go jako wyjątkową postać.

- Wspaniały nauczyciel, świetny trener, znakomity przewodnik, lubiany i szanowany kolega, szlachetny i prawy DOBRY CZŁOWIEK. Zawsze uśmiechnięty, serdeczny, życzliwy, gotowy wszystkim służyć wsparciem i pomocą, a przy tym niebywale skromny i spokojny. Zarażał wychowanków i współpracowników swoją pasją sportową i krajoznawczą, mobilizował do pokonywania trudności, podnosił na duchu niebanalnym poczuciem humoru. Zawsze można było na Niego liczyć - stwierdzili przedstawiciele ZSP nr 1.

Pogrzeb Andrzeja Budzika odbył się 6 maja. Piekarzanin został pochowany na cmentarzu parafialnym Bazyliki. Niech spoczywa w pokoju.

Subskrybuj piekary.info

google news icon