Prace wodociągowe w Piekarach Śląskich - Dąbrówka Wielka

W ciągu ostatnich kilku lat MPWiK w Piekarach Śląskich zmodernizowało już ok. 70% sieci wodociągowej. Wymiana stalowych i żeliwnych rur na nowe, wykonane z polietylenu skutkuje mniejsza ilością awarii sieci. W związku z planowanymi pracami, przedsiębiorstwo planuje wyłączenie studni zasilającej sieć wodociągową w dzielnicy Dąbrówka Wielka. W jakich dniach wystąpią utrudnienia?

01kran

- W 2021 roku planujmy szereg inwestycji związanych z modernizacją sieci wodociągowej – mówi Marek Tokarz, Prezes Zarządu MPWiK w Piekarach Śląskich. - Chcemy zmodernizować ok. 6 km sieci wodociągowej z przyłączami, w tym min.: w Dąbrówce Wielkiej, na Osiedlu Wieczorka, na ulicach Damrota i Bocznej, w rejonie ulic bp. Nankera i Krupy, oraz na ulicy Tarnogórskiej – dodaje Marek Tokarz.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich sp. z o. o. poinformowało, że w dniach 28.01 – 18.02 wyłączeniu ulegnie studnia zasilająca sieć wodociągową w Dąbrówce Wielkiej. Aby mieszkańcy cały czas mieli możliwość korzystania z wody, na czas prowadzonych robót zmieni się kierunek zasilania sieci wodociągowej dzielnicy.

Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności, zmiana kierunku zasilania sieci wodociągowej nastąpi w dniach 27.01 – 30.01. W tym czasie, mieszkańcy Dąbrówki Wielkiej muszą się liczyć z możliwością wystąpienia zmętnionej wody. Przedsiębiorstwo informuje, że jest w stanie przeprowadzić płukanie sieci wodociągowej i dostarczyć czystą wodę beczkowozem, jeśli wpłyną zgłoszenia od mieszkańców Piekar Śląskich obejmujące zmiany jakości wody.

Subskrybuj piekary.info

google news icon