Prace podopiecznych WTZ docenione w ogólnopolskim konkursie

Organizowany od 2003r. konkurs „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” jest największym w Polsce przeglądem dorobku artystycznego placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych. Jednymi z laureatów są podopieczni WTZ w Piekarach Śląskich.

18. edycja konkursu

W konkursie mogą wziąć udział uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej. Temat tegorocznej edycji, który został wybrany w głosowaniu internetowym to: „Tajemnica mojej wyobraźni”. Prace były oceniane w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja oraz fotografia. Konkursowe prace uzdolnionych niepełnosprawnych można było do tej pory obejrzeć w: Zamku Królewskim w Warszawie, Belwederze, Sejmie RP czy Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie. Termin składania prac w tym roku został wydłużony z powodu epidemii i minął 30 września.

Podopieczni WTZ w Piekarach Śląskich z nagrodami

Wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu znaleźli się również podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich. Anna Sierka i Bogusława Bartosik – autorki pracy „Taka sobie bajka” zajęły pierwsze miejsce w kategorii „Tkanina i aplikacje”, natomiast na drugim miejscu uplasowali się autorzy pracy pod tytułem „Idą kury idą” - Marcin Hanysek i Karolina Zielińska.

Coroczna Gala rozdania nagród laureatom etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” organizowana przez Oddział Śląski PFRON miała odbyć 26 października. Uroczystość musiała jednak zostać odwołana ze względu na niestabilną sytuacje epidemiologiczną, spowodowaną pandemią koronawirusa.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon