Pozytywne banery dodadzą otuchy. Rusza nowa akcja Społecznej Piekarskiej Inicjatywy

Społeczna Piekarska Inicjatywa cały czas angażuje się w walkę z koronawirusem. Teraz rusza z akcją banerową, która ma dodać otuchy mieszkańcom Piekar Śląskich w trudnych czasach.

91811182 2854210201299718 3957499736889491456 n

Pandemia koronawirusa to bardzo trudny czas dla wszystkich, bo całkowicie zmieniła nasze dotychczasowe życie. Obecnie od ponad dwóch tygodni obowiązuje zakaz wychodzenia z domu bez ważnej konieczności. Ten stan na pewno potrwa do 19 kwietnia.

W Piekarach Śląskich wiele osób zaangażowało się w pomoc dla służb medycznych, które mają kontakt z zakażonymi. Niedawno informowaliśmy o szyciu maseczek na wielką skalę. W akcję mocno zaangażowała się Społeczna Piekarska Inicjatywa z Radosławem Palaczem na czele.

Tym razem SPI postanowiło zatroszczyć się o wszystkich mieszkańców. Dla każdego obecna sytuacja jest dużym obciążeniem psychicznym. Dlatego bardzo ważne są małe gesty, które dodadzą otuchy i wleją dużą dawkę optymizmu. Stąd wzięła się akcja banerowa "Piekary dla Piekar".

"Zostało wyprodukowane 30 banerów, które zawisną we wszystkich dzielnicach naszego miasta. Banery są po prostu pozytywne, a ich cel jest ważny, bo mają przynajmniej w minimalnym stopniu poprawiać nastrój. Pragniemy, aby przypominały naszym mieszkańcom, że DAMY RADĘ!!! Że pomimo przeciwności, jakie się pojawiają, potrafimy znaleźć coś pozytywnego. Chcemy, aby te banery przypominały ludziom o solidarności z innymi, chcemy pokazać, że nie jesteśmy sami w tym wszystkim, że jest sobie takie SPI, gdzie mieszkańcy sobie pomagają" - wyjaśnia SPI.

W wielu częściach miasta już można trafić na pozytywne banery. Teraz pozostaje mieć nadzieję, ze niebawem wszystko w końcu wróci do normy.

Subskrybuj piekary.info

google news icon