Pożegnanie zastępcy komendanta Kamila Gabora. Zasilał szeregi policji przez 30 lat

W Komendzie Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich pożegnano mł. insp. Kamila Gabora. Zastępca komendanta był w służbie przez 30 lat. Do piekarskiej komendy został przeniesiony w 2018 roku. Na miejsce Kamila Gabora przywitano kom. Mateusza Gilge.

W piątek, 25 lutego w KMP w Piekarach Śląskich odbyło się pożegnanie zastępcy komendanta Kamila Gabora, który objął stanowisko w 2018 roku. Uroczystość miała miejsce podczas rocznego podsumowania. Podczas niej przywitano także nowego zastępcę komendanta, czyli Mateusza Gilgę. Policjant przedstawił statystyki dotyczące piekarskiej jednostki za 2021 r.

- W komendzie odbyło się pożegnanie Kamila Gabora, który przez ponad 30 lat pełnił służbę. Uroczystość miała charakter oficjalny, gdyż ze względu na panujące obostrzenia nie mieliśmy możliwości świętowania - wyjaśnia sierż. szt. Łukasz Czepkowski, oficer prasowy KMP w Piekarach Śląskich.

Miłe słowa od prezydent

Kamil Gabor został pożegnany już podczas styczniowej sesji Rady Miasta. Wówczas Sława Umińska-Duraj i radni podziękowali za owocną pracę.

– Służba w Policji wymaga ogromnego poświęcenia, a w dobie zmieniających się bardzo dynamicznie realiów codziennego życia – także elastyczności i odporności na stres. Serdeczne dziękuję Panu komendantowi Gaborowi za ofiarną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Piekar Śląskich. Nowemu zastępcy komendanta, życzę powodzenia, dużo sił i wytrwałości. Pana poprzednik bardzo wysoko podniósł poprzeczkę, zatem będzie to wyjątkowo wymagające zadanie. Ze swojej strony deklaruję pełną chęć współpracy – powiedziała Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich.

Kim jest nowy zastępca komendanta?

Mateusz Gilge służbę w Policji rozpoczął w 2004 r. Studiował na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, jednocześnie w 2015 ukończył Szkołę Policji w Szczytnie. Swoją służbę rozpoczął od Piekar Śląskich,. Następnie od 2012 pracował w jednostkach w Zabrzu. W 2021 r. objął stanowisko komendanta Komisariatu III w Zabrzu.

Subskrybuj piekary.info

google news icon