Pożegnanie piekarskiego komendanta Roberta Klimka. Po 30 latach odchodzi na emeryturę

W Komendzie Miejskiej w Piekarach Śląskich odbyło się oficjalne pożegnanie podinsp. Roberta Klimka oraz przywitanie nowego dowódcy Pawła Dratwińskiego. W uroczystości wzięli udział: nadinsp. Roman Rabsztyn – komendant wojewódzki Policji w Katowicach, Sława Umińska-Duraj – prezydent Piekar Śląskich oraz Tomasz Wesołowski – przewodniczący Rady Miasta.

Pożegnanie odbyło się w KMP w Piekarach Śląskich. Na uroczystości nie zabrakło komendanta wojewódzkiego, prezydenta Piekar oraz przewodniczącego Rady Miasta. Robert Klimek był związany z piekarską komendą od początku swojej pracy. Policjant przeszedł przez wszystkie stopnie kariery. Zdecydował się przejść na emeryturę po ponad trzydziestu latach służby dla Piekarzan.

Został odznaczony między innymi: Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę i Krzyżem Niepodległości z Gwiazdą I klasy.

– W imieniu własnym oraz mieszkańców Miasta Piekary Śląskie składam serdeczne gratulacje w związku z objęciem stanowiska Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich. Życzę, by rozpoczynający się właśnie kolejny etap pracy przyniósł sukcesy, uznanie przełożonych oraz współpracowników, a także satysfakcję. Jako samorząd dołożymy wszelkich starań, aby tak właśnie się działo. Jednocześnie bardzo dziękuję komendantowi Klimkowi za wytężoną pracę na rzecz bezpieczeństwa Piekarzan, pod Pana dowództwem jednostka ta stała się jedną z najlepszych w regionie – powiedziała podczas uroczystości Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich.

Wraz z obecnym komendantem ze służby odejdzie także jego zastępca mł. insp. Kamil Gabor. Funkcjonariuszy pożegnano w trakcie styczniowej sesji Rady Miasta.

Kim jest nowy komendant?

Stanowisko Roberta Klimka przejmie mł. insp. Paweł Dratwiński, który jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Karierę rozpoczynał w garnizonie Dąbrowa Górnicza, a następnie objął stanowisko kierownicze w katowickich komisariatach.

Został odznaczony między innymi: Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Medalem “Pro Patria” i Krzyżem Niepodległości z Gwiazdą I klasy.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Policja Piekary

Podsumowanie działań "NURD" w Piekarach

Miejskie Przedszkole nr 4

Alarm bombowy w trzech piekarskich przedszkolach

Marihuana Piekary

Policjanci znaleźli marihuanę ukrytą w chlebaku piekarzanina

Katalizatory

Kolejny atak złodziei katalizatorów w Piekarach Śląskich

Amfetmina KMP Piekary

Piekarzanin wpadł za posiadanie sporej ilości amfetaminy

Wyszyńskiego

Kolejne kradzieże katalizatorów na terenie Piekar

Henryk kula pzpn w piekarach1

Senegalscy młodzi piłkarze zostaną zaproszeni do miasta