Pożegnanie piekarskiego komendanta Roberta Klimka. Po 30 latach odchodzi na emeryturę

W Komendzie Miejskiej w Piekarach Śląskich odbyło się oficjalne pożegnanie podinsp. Roberta Klimka oraz przywitanie nowego dowódcy Pawła Dratwińskiego. W uroczystości wzięli udział: nadinsp. Roman Rabsztyn – komendant wojewódzki Policji w Katowicach, Sława Umińska-Duraj – prezydent Piekar Śląskich oraz Tomasz Wesołowski – przewodniczący Rady Miasta.

Pożegnanie odbyło się w KMP w Piekarach Śląskich. Na uroczystości nie zabrakło komendanta wojewódzkiego, prezydenta Piekar oraz przewodniczącego Rady Miasta. Robert Klimek był związany z piekarską komendą od początku swojej pracy. Policjant przeszedł przez wszystkie stopnie kariery. Zdecydował się przejść na emeryturę po ponad trzydziestu latach służby dla Piekarzan.

Został odznaczony między innymi: Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę i Krzyżem Niepodległości z Gwiazdą I klasy.

– W imieniu własnym oraz mieszkańców Miasta Piekary Śląskie składam serdeczne gratulacje w związku z objęciem stanowiska Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich. Życzę, by rozpoczynający się właśnie kolejny etap pracy przyniósł sukcesy, uznanie przełożonych oraz współpracowników, a także satysfakcję. Jako samorząd dołożymy wszelkich starań, aby tak właśnie się działo. Jednocześnie bardzo dziękuję komendantowi Klimkowi za wytężoną pracę na rzecz bezpieczeństwa Piekarzan, pod Pana dowództwem jednostka ta stała się jedną z najlepszych w regionie – powiedziała podczas uroczystości Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich.

Wraz z obecnym komendantem ze służby odejdzie także jego zastępca mł. insp. Kamil Gabor. Funkcjonariuszy pożegnano w trakcie styczniowej sesji Rady Miasta.

Kim jest nowy komendant?

Stanowisko Roberta Klimka przejmie mł. insp. Paweł Dratwiński, który jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Karierę rozpoczynał w garnizonie Dąbrowa Górnicza, a następnie objął stanowisko kierownicze w katowickich komisariatach.

Został odznaczony między innymi: Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Medalem “Pro Patria” i Krzyżem Niepodległości z Gwiazdą I klasy.

Subskrybuj piekary.info

google news icon