Pożar świetlicy przykościelnej przy ulicy Ficka. Spłonęły materiały szkolne i akcesoria dla dzieci

Przy ulicy Ficka doszło do pożaru świetlicy przykościelnej, w której składowane były materiały szkolne. Po przyjeździe służb na miejsce okazało się, że ogień zajął znaczną cześć budynku. W działaniach wzięły udział także zastępy JRG z Bytomia, Radzionkowa i Tarnowskich Gór. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

W poniedziałek, 26 września o godzinie 4:22 do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich wpłynęło zgłoszenie o pożarze świetlicy, mieszczącej się przy Bazylice mniejszej pw. NMP i Św. Bartłomieja na ulicy Ficka.

- Gdy służby przyjechały na miejsce ogień buchał zarówno z okien ze strony wschodniej i zachodniej - wyjaśnia mł. kpt. mgr inż. Robert Gubała, oficer prasowy KM PSP w Piekarach. - Jedna trzecia budynku była zajęta przez pożar.

Spłonęły materiały szkolne

W części budynku, gdzie doszło do pożaru, składowane były głównie materiały szkolne, zabawki pluszowe, wózki oraz inne akcesoria dziecięce. Z powodu tego, iż są to materiały łatwopalne do godziny 9:35 nadal trwało dogaszanie. Działania służb w tym miejscu mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

W ugaszaniu pożaru wzięło udział kilka zastępów straży pożarnej, w tym: JRG Bytom, Radzionków oraz Tarnowskie Góry, OSP Brzeziny, a także piekarskie zastępy. Strażacy w trakcie działań usunęli poszycie dachu. Nikt nie został ranny. Trwa ustalanie przyczyn wybuchu pożaru.

Subskrybuj piekary.info

google news icon