Pożar przy ulicy Bytomskiej. Zapaliła się sadza w kominie

Przy ulicy Bytomskiej w Piekarach doszło do zapalenia sadzy w przewodzie kominowym w budynku wielorodzinnym. Po dogaszeniu strażacy przeprowadzili kontrolę poziomu stężenia gazów niebezpiecznych, której pomiary mieściły się w normie. Żaden z mieszkańców budynku nie został ewakuowany.

fot. YT Krzysztof Turzański
Pożar sadzy ulica Bytomska

O godzinie 11:05 w poniedziałek, 21 lutego dyżurny z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o zapaleniu się sadzy w przewodzie kominowym przy ulicy Bytomskiej.

- Paliły się sadze w przewodzie kominowym w budynku wielorodzinnym czterokondygnacyjnym. Na miejscu działały dwa zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Piekarach Śląskich oraz zastęp OSP z Dąbrówki Wielkiej - tłumaczy st. kpt. Marcin Kulawik, oficer prasowy KM PSP w Piekarach Śląskich.

Interwencja nie wymagała ewakuacji

Po dogaszeniu pożaru strażacy przeprowadzili kontrolę stężenia niebezpiecznych gazów w mieszkaniach budynku wielorodzinnego. Dodatkowo sprawdzeniu kamerą termowizyjną uległ przewód kominowy, który również nie wykazał żadnego niebezpieczeństwa. Mieszkańcy budynku mogli pozostać w swoich mieszkaniach.

Na miejscu zdarzenia pojawił się również patrol straży miejskiej, po zakończonych działaniach o godzinie 12:37 budynek został przekazany właścicielowi.

Subskrybuj piekary.info

google news icon