Pożar przy ul. Konarskiego w Piekarach Śląskich

Wczoraj piekarska straż pożarna otrzymała zgłoszenie dotyczące pożaru samochodu. Nie był to jednak żart z okazji Prima Aprilis – paliła się przyczepa, barakowóz oraz trawa.

1 kwietnia 2021r. o godzinie 11.38 Państwowa Straż Pożarna w Piekarach Śląskich odebrała zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego przy ul. Konarskiego. Przybyli na miejsce strażacy dokonali rozpoznania i potwierdzili informacje znajdujące się w zgłoszeniu. Pożarem całkowicie była objęta przyczepa typu kamper oraz barakowóz. Ponadto pożarem zajęło się również około 100 metrów kwadratowych trawy znajdującej się obok samochodu.

Czynności straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszenia palącej się przyczepy za pomocą podania jednego prądu piany w natarciu. Kolejno strażacy zajęli się ugaszeniem barakowozu podając jeden prąd wody w natarciu. Płonącą trawę ugaszono przy pomocy tłumic – sprzętu pożarniczego do gaszenia iskier i żaru (płaskie, wiklinowe miotły, obszyte nasiąkliwą tkaniną, osadzone na długich drążkach, które macza się w wodzie). Na rośliny podano również jeden prąd wody. Dalsze działania strażaków skupiły się na sprawdzeniu pogorzeliska kamera termowizyjną, przelaniu nadpalonych elementów oraz zabezpieczeniu miejsca.

fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon