Pożar altany na terenie ROD "Górnik". Wymagane były prace rozbiórkowe

Na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych "Górnik" doszło do pożaru altany. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a pogorzelisko zostało sprawdzone kamerą termowizyjną. Służby przeprowadzili rozbiórkę prace rozbiórkowe nadpalonej konstrukcji altany oraz budynku gospodarczego.

Do zdarzenia doszło w piątek, 11 listopada. Po godzinie 21 do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie odnośnie pożaru altany na terenie ROD "Górnik". Strażacy, którzy przybyli na miejsce odłączyli zasilanie elektryczne działek, na których znajdowały się palące się budynki.

- Strażacy podali jeden prąd wody w natarciu na altanę objętą pożarem oraz jeden prąd wody w obronie na budynek gospodarczy i altanę znajdujące się na sąsiednich działkach, a następnie przeszukali te budynki - wyjaśnia kpt. Rafał Gruszka, rzecznik prasowy piekarskiej komendy straży pożarnej.

Teren, na którym doszło do wybuchu pożaru został również przeszukany kamerą termowizyjną. Na miejscu nie stwierdzono obecności osób trzecich. W działaniach brał udział również jeden zastęp straży z OSP Dąbrówki Wielkiej. Przyczyna pożaru na razie nie jest jeszcze znana.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Dogaszanie pozaru Piekary

Pożar kotłowni przy ulicy Kościuszki w Piekarach

Wypadek dwóch samochodów

Wypadek na skrzyżowaniu ul. Inwalidów Wojennych i Wyzwolenia

Wypadek Piekary

Zderzenie samochodów na skrzyżowaniu ulicy Pod Lipami

oderwane cegły kamienica

Na chodnik przy ulicy Bednorza zaczęły spadać cegły

Zderzenie busa z osobówką

Zderzenie busa z samochodem osobowym w Brzezinach Śląskich

Interwencja straży w szkole podstawowej nr15

Rozpylenie gazu pieprzowego w Szkole Podstawowej nr 15

Podpalenie traw w piekarach

Kolejny pożar traw w Piekarach Śląskich