Ul Generała Ziętka, Piekary Śląskie

Powstaną barierki ochronne w miejscu potrącenia 9-letniego chłopczyka

28 kwietnia 2021 roku około godziny 14.00 na ulicy Ziętka doszło do poważnego wypadku. 9-letni chłopiec, który przebiegał przez ulicę został potrącony przez nadjeżdżający samochód. By nie dopuścić do kolejnej takiej sytuacji, mieszkańcy wystosowali wówczas prośbę do władz miasta, by zabezpieczyć miejsce barierkami ochronnymi. Prezydent Miasta Piekary Śląskie odpowiedziała na wniosek mieszkańców.

Do feralnego zdarzenia doszło prawie półtora miesiąca temu. Na ulicy Ziętka, zaraz obok Parku Wolności 9-letni chłopiec, który przebiegał przez jezdnie został potrącony przez 69-letniego kierowcę samochodu marki volkswagen touran. Na miejscu pojawiła się policja, straż pożarna oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym przetransportowano dziecko do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II w Katowicach Ligocie. Jego stan uznano wówczas za ciężki. Według ustaleń policjantów, kierowca był trzeźwy i miał uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Prośba o zwiększenie bezpieczeństwa

Skrzyżowanie ulic Kalwaryjskiej i Ziętka od lat jest problematycznym miejscem – z jednej strony znajduje się sklep Żabka, a z drugiej Park Wolności. Dzieci bardzo często przebiegają ze sklepu do parku i na odwrót nie bacząc, czy ktoś nadjeżdża. Kierowcy również nie zachowują zdrowego rozsądku i pędzą jak szaleni. Biorąc pod uwagę powyższe, mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i wystosować petycję do władz miasta, by w miejscu wypadku zamontowano barierki i progi zwalniające.

Pod petycją podpisało się 461 mieszkańców. Na wniosek odpowiedziała Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj, która ustosunkowała się do prośby. 

Urząd Miasta zadeklarował:
• zamontowanie ochronnych barier drogowych eliminujących możliwość bezpośredniego wtargnięcia na jezdnię – na chodniku ulicy gen. Jerzego Ziętka od strony parku, na wysokości punktu handlowego Żabka,
• w celu poprawy widoczności kierowcom poruszającym się drogami przyległymi do parku, przycięta będzie zieleń rosnąca w bezpośrednim sąsiedztwie chodnika i jezdni.

Prace zostaną wykonane do końca czerwca 2021 roku.

fot. Google Maps/Anna Celnik

Ul Generała Ziętka, Piekary Śląskie

czytaj dyskusję

zobacz również:Polecamy: