Powstaje nowy parking przy ul. Alojzjanów. Inwestycja jest warta pond 64 tys. zł

Będzie nowy parking przy ulicy Alojzjanów 4 na Nowym Osiedlu Wieczorka. Powstanie 10 miejsc parkingowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja jest warta ponad 64 000 złotych.

Nowy parking przy ul. Alojzjanów 4 będzie miał 10 miejsc parkingowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.

- Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej informuje, że planuje także w ramach prac wykonanie chodnika, tak więc wkrótce teren przy bloku będzie wyglądał zupełnie inaczej. Niestety, chociaż każde miejsce parkingowe jest na wagę złota, to jest to także zaledwie kropla w morzu potrzeb - informuje Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich.

Zakład Gospodarki Komunalnej ma w planach po wakacjach wykonać zaległe parkingi przy ul. Szeptyckiego i Alojzjanów. Na tym terenie powstanie 20 miejsc parkingowych. No nowym parkingu przy ul. Roczkowskiego ma być ich 29.

- To projekty, które zwyciężyły w Budżecie Obywatelskim i powstają z dużym opóźnieniem, za co przepraszamy - wyjaśnia Krzysztof Turzański. - Sukcesywnie infrastruktura na naszych osiedlach zaczyna się poprawiać. W tegorocznej edycji BO jeden ze zwycięskich projektów to także parking, który powstanie na os. Powstańców - dodaje.

fot. Foto Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon