Powstaje nowe boisko przy Zespole Szkół nr 1

W marcu Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę boiska w ramach Budżetu Obywatelskiego. Kiedy mieszkańcy zobaczą ukończoną inwestycję?

Boisko zs1 piekary

Prace już ruszyły

Przy Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Ślaskich trwa budowa wielofunkcyjnego boiska. W ramach projektu wykonane będą: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, przeprofilowanie oraz wzmocnienie skarpy terenowej, frezowanie nawierzchni asfaltowej. Do tego dołącza także założenie terenów zielonych na obszarze obok obiektu sportowego. Aktualnie trwają prace nad ułożeniem nawierzchni z asfaltobetonu.

Po zakończeniu przebudowy piekarscy uczniowie będą się cieszyć trzema nowymi boiskami:

  • do piłki ręcznej/nożnej o wymiarze: 20 m x 38 m
  • do koszykówki o wymiarze: 15 m x 21,5 m
  • do siatkówki o wymiarze: 9 m x 18 m

Projekt przewiduje także budowę odpowiedniej infrastruktury dla osób niepełnosprawnych.

- Z pewnością obok przyszłościowych kierunków kształcenia, wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej i wyposażenia w komputery, boisko wielofunkcyjne będzie kolejnym atutem szkoły – opowiada Łukasz Ściebiorowski, radny miasta. - W zamierzeniach jest jeszcze termomodernizacja budynku – dodaje.

Koszt przebudowy boiska szacuje się na 395 836 złotych. Projekt jest finansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego. Piekarscy uczniowie będą mogli korzystać z nowego boiska już we wrześniu tego roku.

fot. Łukasz Ściebiorowski

Subskrybuj piekary.info

google news icon