Potrącenie rowerzystki przez samochód osobowy. Kobieta trafiła do szpitala

Do potrącenia doszło przy ulicy Bytomskiej w Piekarach Śląskich. Rowerzystka jadąca ze strony ronda Kopalni Julian została potrącona przez samochód osobowy. W wyniku odniesionych obrażeń w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 9 sierpnia około godziny 18:30. Samochód marki Opel astra kierowany przez 38-letniego mieszkańca Piekar Śląskich potrącił rowerzystkę, która utraciła równowagę i uderzyła głową o asfalt. Kobiecie początkowo udzielona została pierwsza pomoc przez przechodniów i strażaków. Świadkowie wypadku przed przyjazdem służb zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podjęli próbę pomocy poszkodowanej kobiecie. Następnie ofiara wypadku została przetransportowana przez karetkę do szpitala w stanie ciężkim.

Obecnie wiadomo, że 38-letni kierowca samochodu osobowego był trzeźwy. Wyjaśnianiem szczegółowych okoliczności i przyczyn wypadku zajmują się piekarscy policjanci.

Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Piekarach Śląskich przy ulicy Kalwaryjskiej 62, pod numerami 47 85 322 00, 112 lub innymi jednostkami policji.

Subskrybuj piekary.info

google news icon