Potrącenie na ulicy Maczka w Piekarach. Na miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec LPR

Do zdarzenia doszło na ulicy Maczka w Piekarach Śląskich. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu potrącił przechodzącą przez jezdnię kobietę. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego oraz wezwany został śmigłowiec LPR. Przytomna ofiara została przetransportowana do szpitala.

Do wypadku doszło po godzinie 12 przy ulicy Maczka w Piekarach Śląskich. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że kobieta wbiegła na jezdnię. Kierowca samochodu, który potrącił piekarzankę został przebadany alkomatem. Badanie wykazało, że w chwili zdarzenia był trzeźwy.

- Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec LPR, który przetransportował przytomną kobietę do szpitala w Sosnowcu. Ofiara przebywa pod specjalistyczną opieką medyczną, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - tłumaczy mł. bryg. Marcin Gąsowski, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich.

Obecnie nie jest znany przebieg zdarzenia - trwa wyjaśnianie jego okoliczności. Zgłoszenie do KM PSP wpłynęło po godzinie 12 Na miejscu działały dwa zastępy straży pożarnej. O 12.47 działania zostały zakończone.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek DK94 z Kotuchy

Potrącenie na skrzyżowaniu DK94 z ulicą Kotuchy

Wypadek Wyszyńskiego

Potrącenie na przejściu dla pieszych na ul. Wyszyńskiego

Wypadek wyszyńskiego

Potrącenie przy ulicy Wyszyńskiego

Potrącenie pieszej partyzantów

Potrącenie 17-latki przy ulicy Partyzantów

Oszustwo sposobem na Królową Elżbietę

Piekarzanka otrzymała SMS o sfingowanej śmierci Królowej

Dewastacja grobów Piekary

Proboszcz Parafii Św. Józefa wygłosił kazanie o nagrobkach

Wypadek Piekary Śląskie

Wypadek na przejściu dla pieszych na ulicy Podmiejskiej