Potrącenie na skrzyżowaniu DK94 z Kotuchy. 77-letnia kobieta została przewieziona do szpitala

Na skrzyżowaniu Drogi Krajowej nr 94 z ulicą Franciszka Kotuchy doszło do potrącenia kobiety. Piesza wchodząc na przejście dla pieszych została potrącona przez samochód dostawczy marki Iveco. Na miejsce wezwane zostały służby oraz karetka pogotowia, która przetransportowała poszkodowaną do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 30 stycznia około godziny 12:00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 77-letnia kobieta wchodząc na przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu DK94 z ulicą Kotuchy została potrącona przez samochód dostawczy.

- 61-letni kierujący samochodem dostawczym potrącił przechodzącą przez pasy 77-letnią piekarzankę - wyjaśnia mł. asp. Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy piekarskiej policji.

Na miejsce zadysponowane zostały służby oraz karetka pogotowia. Zespół Ratownicy Medycznego udzielił poszkodowanej pierwszej pomocy. Kobieta została przewieziona do Szpitala Górniczego w Bytomiu. Obecnie nie wiadomo, jakich obrażeń doznała.

Droga w kierunku Siemianowic była zablokowana do godziny 12:30. Obecnie ruch odbywa się już bez utrudnień. Na miejscu nadal działają służby. Jak dodaje rzecznik prasowy piekarskiej policji, zarówno kierujący, jak i piesza byli trzeźwi. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

ZTM

Może Cię zainteresować:

Niefortunne zdarzenie w autobusie linii 192. Wskutek gwałtownego hamowania piekarzanka doznała urazu kolana

Autor: Martyna Urban

25/11/2022

Subskrybuj piekary.info

google news icon